Notāru dienās visvairāk iedzīvotāju vēlējušies saņemt bezmaksas konsultācijas mājokļa lietās

Notāru dienās, kas notika 7. un 8. martā, notāru birojos, internetā un telefoniski bezmaksas konsultācijas lūguši 6300 iedzīvotāju, liecina Notāru dienu apkopotā statistika.

Latvijas Zvērinātu notāru padomes (LZNP) pārstāve Vija Piziča aģentūrai BNS pavēstīja, ka vislielākā iedzīvotāju aktivitāte bijusi Jelgavā, Daugavpilī, Ventspilī un Smiltenē. Šogad iedzīvotāji izrādījuši interesi arī par darba līgumiem un uzņēmumu dibināšanu, kā arī mikrouzņēmumu dibināšanas priekšrocībām.

"Arvien samazinoties iedzīvotāju maksātspējai, palielinās problēmu un risināmo jautājumu loks – īpaši jomās, kas skar iztikas līdzekļus un mājokli," atzina LZNP pārstāve Sandra Jakušenoka.

"Lielākā daļa iedzīvotāju lūguši konsultāciju saistībā ar mājokļa problemātiku, piemēram, nomas līgumu nosacījumiem, apsaimniekotāju, iespējams, prettiesisku rīcību, par rīcību komunālo maksājumu parādu gadījos un kredīta refinansēšanu. Bijuši arī vairāki gadījumi, kur iedzīvotāji saskārušies ar izlikšanu no dzīvokļa," pastāstīja Jukošonoka.

Piziča norādīja, ka apmeklētāju anketēšanas dati liecina, ka apmēram 90% aptaujāto vērsties pie speciālista motivēja tieši iespēja saņemt konsultāciju bez maksas.

Notāru dienu laikā jau piekto gadu tiek sniegtas bezmaksas konsultācijas iedzīvotājiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas