Noskaidroti ZZ Čempionāta 2013 Kuldīgas pusfināla uzvarētāji

Piektdien, 10. maijā Kuldīgas vieglatlētikas manēžā tika noskaidroti finālisti Latvijā vērienīgākajām skolēnu sporta un prāta spēlēm ZZ Čempionāts 2013. Kuldīgas pusfināla sacensībās kopumā piedalījās aptuveni 2500 skolēnu, kuri 90 klašu konkurencē sadalīja 30 ceļazīmes uz lielo čempionāta finālu 1. jūnijā Arēnā Rīga. Augstākos rezultātus uzrādīja klases no Kandavas, Kuldīgas, Tukuma, Ventspils un Saldus. ZZ Čempionātu jau septīto gadu rīko Zelta Zivtiņa sadarbībā ar jauniešu organizāciju Avantis.

Pusfināla dalībnieki sacentās trīs klašu grupās (4. – 5., 6. – 8. un 10. – 11. klases) un ceļazīmes uz ZZ Čempionāta finālu tika piešķirtas 10 labākajām katras grupas klasēm. Pilns saraksts ar klasēm, kuras brauks uz finālu Rīgā, pieejams šeit: www.zzcempionats.lv.

Pirmo trīs vietu ieguvēji Kuldīgas pusfināla kārtā:
4. – 5. klašu grupa
1. Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas 4. a klase
2. Kuldīgas Centra vidusskolas 5. b klase
3. Tukuma E. Birznieka-Upīša 1. Pamatskolas 5. a klase

6. – 8. klašu grupa

1. Māteru Jura Kazdangas pamatskolas 8. klase
2. Dundagas vidusskolas 6. b klase
3. Kuldīgas Centra vidusskolas 8. b klase

10. – 11. klašu grupa
1. Druvas vidusskolas 11. d klase
2. Ventspils Tehnikuma viesnīcu pakalpojumu speciālistu 10. klases 1. grupa
3. Saldus Profesionālās vidusskolas 11. b klase

"Paldies organizatoriem par iespēju piedalīties ZZ Čempionātā, tās emocijas, kuras radīja čempionāts un pirmās vietas iegūšana, ir neaprakstāmas, bija gan asaras, gan sajūsmas kliedzieni. Šīs ir praktiski vienīgās tāda veida sacensības Latvijā, kurās skolēniem ir iespēja apgūt cik nozīmīgi ir cīņā iesaistīt visu klasi. Pareizais balanss starp spēka un prāta pielietojumu ir atslēga ceļā uz uzvaru," stāsta Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas 4. a klases skolotāja Ligita Žagare.

"Līdzās sāncensībai par spēcīgāko un atjautīgāko klašu tituliem ir redzams, ka skolēni ir ieradušies iegūt arī jaunus draugus un lieliski pavadīt laiku, atraktīvi parādot savu komandu. Septiņu gadu laikā ZZ Čempionātam ir izdevies kļūt par īsteniem visas Latvijas skolēnu, skolotāju un vecāku svētkiem. Tieši strauji augušais sacensību vēriens bija izaicinājums mums visiem. ZZ Čempionāta jaunums ir Samsung planšetdatori, ar kuriem tiesneši rūpējas, lai rezultātu noteikšana noritētu daudz ātrāk un precīzāk. Tāpat arī šogad pirmo reizi ZZ Čempionāta vēsturē ikviens var sekot līdzi sacensību norisei, vērojot pusfinālu sacensības tiešraidēs," stāsta Zelta Zivtiņas zīmola vadītāja Laura Ozoliņa.

Šī gada pēdējais ZZ Čempionāta 2013 pusfināls norisināsies 14. maijā - Arēnā Rīga, (Skanstes iela 21).

Otra iespēja nokļūt finālā – Online ZZ Čempionāts

Savukārt tām klasēm, kuras nekvalificējās pusfināliem vai arī nokavēja pieteikšanās termiņu, ZZ Čempionāts sniedz otru iespēju. Vēl divas dienas, līdz 15. maijam visas klases, kuras nepiedalās pusfinālu sacensībās, var pieteikties Online ZZ Čempionātam un, pierādot, ka viņu lielākais atbalstītājs ir klases audzinātājs, iegūt ceļazīmi dalībai lielajā čempionāta finālā. Pieteikt klasi Online ZZ Čempionātam iespējams reģistrējoties mājas lapā www.zzcempionats.lv.
Par ZZ Čempionātu

ZZ Čempionāts ir lieliska tradīcija, kas aizsākusies 2007. gadā un ik gadu tā dalībnieku skaits ir turpinājis augt. 2012. gadā čempionātam pieteicās jau 1900 klases, apvienojot aptuveni 60 000 skolēnu. Kopumā pērn ZZ Čempionātā piedalījās vairāk nekā 85% Latvijas skolēnu no 4.- 8. un no 10.-11. klasēm, kuras saskaņā ar ZZ Čempionāta nolikumu piedalās sacensībās.

ZZ Čempionātu 2013 vada atraktīvā TV seja Ketija Šēnberga un Ielu vingrošanas aizsācējs Latvijā Kaspars Zlidnis, kuri rūpējas par to, lai cīņa par erudītākās un sportiskākās klases titulu noritētu godprātīgi un būtu kā lielisks piedzīvojums, ko atcerēties ikvienam dalībniekam.

Šī gada uzvarētājiem sarūpētās balvas:
1.vieta  visām klašu grupām: CTM velosipēdi visai klasei.
2.vieta visām klašu grupām: SAMSUNG mobilie viedtelefoni visai klasei.
3.vieta visām klašu grupām: biļetes uz popmūzikas dīvas Lana Del Ray koncertu visai klasei.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas