Noskaidros "Latvijas Gada monētu 2010"

Pirmdien, 7. martā, sācies ikgadējais balsojums par "Latvijas Gada monētu 2010".

Šogad aptaujā būs iespējams balsot par piecām 2010. gadā tapušajām monētām - "Neatkarības deklarācijai", "Hercogam Jēkabam 400", "Latviešu ābecei" veltītajām monētām, kā arī par "Dzintara" un "Laika III" monētu.

Latvijas Bankā norādīja, ka Latvijas jubilejas un piemiņas monētas pagājušajos gados guvušas vairākas prestižas balvas un starptautisko atzinību. Nobalsot par tīkamāko monētu var Latvijas bankas mājaslapā.

Aptaujas rezultāti tiks paziņoti 11. aprīlī.

Latvijas 2009. gada monētas godu ieguva "Ūdens monēta".

Paralēli Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās sākušās Monētu dienas.

Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka (LCZB) un filiālbiblotēkas aicina apmeklētājus nobalsot par "Latvijas gada monētu 2010" un atrisināt krustvārdu mīklu, informē LCZB Reģionālā mācību centra vadītāja Gita Švarce.

Šogad Monētu dienu ietvaros bibliotēku apmeklētājiem tiek piedāvātas vairākas aizraujošas iespējas.

Viena no tām – piedalīties balsojumā no publisko bibliotēku interneta tīkla un tādējādi nominēt "Bibliotēku gada monētu 2010".

Piedalīties balsošanā būs iespējams divu nedēļu garumā – no 7. līdz 20. martam.

Otra iespēja – atrisināt krustvārdu mīklu un kļūt par vienu no tiem, kam būs iespēja izvēlēties, kuru no piecām monētām saņemt kā dāvanu un palīdzēt savai bibliotēkai iegūt monētu katalogu.

Lai piedalītos krustvārdu mīklas risināšanā, sākot ar 14. martu jāreģistrējas spēlei interneta vietnē www.monetudienas.lv un jāatbild uz jautājumiem, atbildes meklējot interneta resursos. Krustvārdu mīklas risināšanai atvēlēta viena nedēļa – tā tiks aktivizēta pirmdien, 14. martā, un tajā varēs piedalīties līdz svētdienai, 20. martam.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas