Nosauc ietekmīgākos tvītotājus

Mediju Tilts/Burson-Marsteller, pasaulē vadošais sabiedrisko attiecību tīkls, šodien publiskoja TOP 10 Ietekmīgākās politiskās Twitter balsis Latvijā, kā arī G20 valstu grupā un vēl 6 valstīs. Latvijā publiskotais saraksts ir daļa no pētījuma "G-20 ietekmētāji", kas kopumā nosauc 200 visietekmīgākās politiskās Twitter balsis "Divdesmitnieka grupā" jeb G-20 grupas vidū.

Desmit ietekmīgākie politiskie tvītotāji tika noteikti, izmatojot datus no Klout (klout.com), kas tiek izmantots Twitter konta ietekmes mērīšanai. Klout analizē iesaistes līmeni sociālajos tīklos un veido Klout Score jeb punktu reitingu, kas ir balstīts uz mērījumos iegūtajiem datiem, tādējādi palīdzot lietotājiem noteikt savu ietekmes līmeni sociālajos tīklos.

Burson-Marsteller globālā publisko attiecību (public affairs) un sociālo mediju konsultantu komanda izveidoja sarakstu ar aptuveni 1000 cilvēkiem Twitter tīklā, kas ir politiski ietekmīgi G-20 grupā. Pēc tam, izmantojot Klout, tika mērīts un sarindots šo cilvēku ietekmes līmenis, izmantojot skalu no 1 – 100. Ietekmes mērīšana tika balstīta tvītotāju spējā radīt tālāku kustību sociālajos tīklos.

Desmit visietekmīgākie Twitter konti Latvijā ir (sarindoti alfabētiskā secībā):

@AivarsLembergs  Aivars Lembergs

@cantab3 Roberts Roberts Ķīlis

@edgarsrinkevics Edgars Rinkēvičs

@EdmundsSprudzs Edmunds Sprūdžs

@JurgisLiepnieks Jurģis Liepnieks

@Loskutovs Aleksejs Loskutovs

@Maris_Zanders Māris Zanders

@NellijaL  Nellija Ločmele

@nilushakov Nils Ušakovs

@VDombrovskis Valdis Dombrovskis

Pētījums atklāj, ka starp politiskajiem twītotājiem Latvijā ir politiķi, žurnālisti, politiskie konsultanti. Iegūtie dati parāda, ka:

•  vidējais sekotāju skaits ir 7087;

•  90 dienās veikto retweetu skaits 1724;

•  pieminēšanu skaits 90 dienu laikā 1062.

Pētījuma globālie rezultāti: http://www.g20influencers.com.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas