Norāda uz iespējamām nelikumībām "Liepājas metalurga" darbinieku atlaišanas procesā

Liepājas metalurģijas uzņēmuma AS "Liepājas metalurgs" darbinieku atlaišanas procesā, iespējams, pieļautas nelikumības, jo darbiniekiem vēstules par atlaišanu nosūtītas ar nedēļas vai pat divu nokavēšanos, intervijā "Rietumu radio" pastāstīja "Liepājas metalurga" Elektrotēraudkausēšanas ceha celtņa operators Egons Kļava.

Kā stāstīja Kļava, darbinieki atlaisti ar 12.-14.novembri, taču paziņojumi par atlaišanu izsūtīti vien 19.novembrī.

"Ja dokumentus par atlaišanu 12.novembrī paraksta tikai 25.novembrī, nav skaidrs, kas notiek ar cilvēku šajā starpposmā, jo bez dokumentiem par atlaišanu nav iespējams reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) un saņemt bezdarbnieka pabalstu," sacīja Kļava. Viņš arī norādīja, ka paziņojumi par atlaišanu darbiniekiem nosūtīti pa pastu, un klātienē ar uzņēmuma darbiniekiem neviens nav ticies.

Uzņēmuma darbinieki atlaišanas brīdī nav saņēmuši arī algas aprēķinu, līdz ar to cilvēkiem nav skaidrs, cik daudz viņi saņems un kad atalgojums tiks izmaksāts. "Cilvēki ir neziņā," sacīja Kļava.

Atbalstu atlaistajiem uzņēmuma darbiniekiem nesniedz arī "Liepājas metalurga" darbinieku arodbiedrība.

"Cilvēki daudzus gadus maksājuši arodbiedrības biedra naudas cerībā, ka viņiem palīdzēs un viņus aizstāvēs, kad nonāks grūtā situācijā," stāstīja Kļava. "Uzskatu, ka arodbiedrība praktiski neko nav izdarījusi, lai cilvēki justu, ka arodbiedrība strādājusi viņu labā."

Vienlaikus Kļava atzinīgi novērtēja Nodarbinātības valsts aģentūras darbu, kas izdarījusi visu, lai tik ātrā laikā noformētu visus nepieciešamos dokumentus un uzņemtu NVA lielo skaitu atlaisto "Liepājas metalurga" darbinieku. "Šis process norisinājās raiti," sacīja Kļava.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas