Nobadinātajam Rondo jau klājas labāk 6

Dzīvnieku aizsardzības biedrības "Ķepu-ķepā" pārstāve Ildze no kādas zemnieku saimniecības Grobiņas novadā aizvedusi saimnieku badinātu un, iespējams, fiziski ietekmētu piecus gadus vecu suni – Rondo.

Signālus par mocītu un saimnieku fiziski ietekmētu suni Grobiņas novadā Ildze saņēmusi portālā Draugiem.lv– viņas kaimiņiene, vairākkārt ziņojot par pārkāpumiem arī Pārtikas un veterinārajam dienestam, taču reakciju nesagaidot, uzrakstījusi Ildzei.

Konkrētu vietu gan Ildze nevarot atklāt, jo lieta pret saimniekiem patlaban atrodas izmeklēšanā un tiek vākti pierādījumi.

Ildzes aicinājumam meklēt suni atsaucās Grobiņas novada policisti – viņi kopā ar meiteni devās pēc nomocītā suņa un bija šokā par redzēto skatu. "Sākotnēji saimniece negribēja Rondu atdot, teica, ka ārstēs pati, ka nav pamanījusi brūces līdz šim," stāsta suņa glābēja. Bet veterinārārsti Ildzei norādījuši, ka pats suns sev tādas brūces nevar nodarīt un, tā kā viņš tiek turēts pie ķēdes, arī no malas neviens to nevar izdarīt. Suns bijis kritiskā stāvoklī – nav varējis piecelties, grīļojies, uz dzīvnieka muguras bija redzami kauli, ko nesedza āda. Ildze domā, ka suns ticis arī badināts.

Šobrīd suņa veselības stāvoklis ir uzlabojies. Veiktas analīzes, kas uzrādīja, ka dzīvniekam ir liela atūdeņošanās, cietušas nieres un nepieciešams antibiotiku kurss. "Bijām jau pastaigā uz parku, Rondo ēd," divas nedēļas pēc dramatiskajiem notikumiem stāsta suņa aprūpētāja.

Pie Ildzes Smiltenē suns atradīsies, līdz būs izveseļojies, tad Rondo tiks meklēti gādīgi saimnieki. Šobrīd sunim nepieciešami ārstnieciskie konservi, kas uzbaro un palīdz strādāt kuņģim. "Tāpat priecāsimies par lauku produktiem – biezpienu, olām, pienu. Šobrīd Ronda apēd 12 līdz 18 paipalu olu dienā," saka Ildze.

Kā vēsta ziedot.lv, ziedojumos jau savākti vairāk nekā 2000 latu.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

oi oi

nav jau grūti noskaidrot------inteliģentie zemnieciņi.

pirms 7 gadiem, 2013.03.13 20:25

Nepareiza informācija, tā nav katoļu komūna. Vispirms noskaidro, kas un kā un tad raksti.

pirms 7 gadiem, 2013.03.02 11:20

Lai Rondo izveseļojas!
Saimnieki ir velnišķīgā katoļu komūna - dzīvnieku mocītāji, kas sevi uzdod par Grobiņas novada zemnieku saimniecību!
Paldies Ildzei, kura spēja aizvest Rondo no mocītājiem, jo katoļiem kaut ko atņemt ir ļoti grūti!
Paldies, Grobiņas Policijai! Cerams, ka tiks ierosināta krimināllieta, kas nepaliks kā "bezcers" un tai būs loģisks iznākums, kur pie atbildības tiks saukti komūnas brāļi - "inteliģentie" mocītāji un atbalstītāji!

pirms 7 gadiem, 2013.02.23 15:50

ak

Bet tie saimnieki-mocītāji var paņemt atkal nākošo nelaImīgo dzīvnieku ko mocīt, tādus tipiņus jau nepāraudzināsi, jāpieņem strikti likumi, tādu cilvēku jātur pa gabalu no dzīvnieka, jo pats sliktāks par dzīvnieku,... lai dots devējam atdodas

pirms 5 gadiem, 2015.02.16 13:00

Latvijas ziņas