No "Vienotības" Kurzemes apgabala kandidātiem visvairāk svītrojumu – Bendrātei un Āboltiņai, apvienības līderei gan ir arī visvairāk plusu

No "Vienotības" Kurzemes apgabala kandidātiem visvairāk svītrojumu ir atlaistās Saeimas deputātei Silvai Bendrātei, kura jaunajā parlamenta sasaukumā vairs nav iekļuvusi, un politiskā spēka līderei Solvitai Āboltiņai, kura gan saņēmusi arī visvairāk plusu, līdz ar to tomēr saglabājot pirmo pozīciju sarakstā.

Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) otrdien publiskotie provizoriskie rezultāti par visiem 155 iecirkņiem Kurzemes apgabalā liecina, ka Āboltiņa saņēmusi 6490 plusu un 3207 svītrojumus un 11.Saeimā ir iekļuvusi. Otra "Vienotības" deputāte, kas jaunajā Saeimā pārstāvēs Kurzemi, ir literatūrzinātniece Latvijas Universitātes profesore Janīna Kursīte-Pakule, kura saņēmusi 3848 plusus un 1373 svītrojumus.

Ārpus Saeimas šoreiz paliks ilggadējā parlamentāriete Ingrīda Circene, kura, lai arī saņēmusi 4086 plusus, izpelnījusies arī 2445 svītrojumus, kā arī bijušais kultūras ministrs Ints Dālderis ar 2730 plusiem un 1518 svītrojumiem un Anna Seile ar 3113 plusiem un 2702 svītrojumiem.

Visnegatīvāko vērtējumu izpelnījusies atlaistās Saeimas deputāte Bendrāte, kura, saņemot 3264 svītrojumus un tikai 1243 plusus, noslīdējusi no sestās uz saraksta pēdējo vietu.

Jau vēstīts, ka saskaņā ar CVK aprēķiniem 11.Saeimā uzvarējušais "Saskaņas centrs" (SC) ieguvis 31 deputātu mandātu, Zatlera Reformu partija, kas Saeimas vēlēšanās startēja pirmo reizi, ‒ 22, "Vienotība" ‒ 20, Nacionālā apvienība ""Visu Latvijai!"‒"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK" ‒ 14, bet Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) ‒ 13 deputātu vietas.

Kurzemes apgabalā ZRP pārstāvēs četri deputāti, "Vienotību", SC un Nacionālo apvienību ‒ katru divi, bet ZZS ‒ trīs tautas kalpi.

Oficiālie vēlēšanu rezultāti tiks paziņoti triju nedēļu laikā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas