No svētdienas automašīnām jābūt obligāti aprīkotām ar ziemas riepām

Valsts policija atgādina, ka sākot ar šo svētdienu, 1. decembri, transportlīdzekļiem obligāti jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām.

Vēršam uzmanību, ka ziemas periodā braukšana bez laika apstākļiem piemērotām riepām ir bīstama, jo aukstajā laikā uz ceļiem veidojas ledus, kas samazina riepu saķeri ar ceļa virsmu, kā rezultātā var sākties slīdēšana. Ziemas riepas nodrošina, lai šī saķere ar brauktuves virsmu būtu pēc iespējas labāka, informē Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Līna Kaļķe.

Tāpat svarīgi ievērot, ka ziemas periodā jāizvēlas laika apstākļiem atbilstošs braukšanas ātrums, kā arī autovadītājiem jāizvairās no strauju manevru veikšanas.

Laika posmā no 1. decembra līdz 1. martam visiem automobiļiem vai autobusiem, kura pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas, jābūt aprīkotiem ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos. Šo noteikumu neievērošanas gadījumā ir paredzēts sods 30 eiro apmērā. Tāpat jāatceras, ka ziemas riepām minimālais protektora dziļums var būt 4 mm!

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas