No pieciem uzbrucējiem spēļu zālei četri ir policijas darbinieki; Mūrniece atstādina Ķuzi

Otrdienas rītā bruņotā uzbrukumā spēļu zālei Jēkabpilī gājis bojā policijas darbinieks, divi policisti ievainoti, viens no tiem smagi, aģentūrai BNS apstiprināja Valsts policijā. No pieciem uzbrucējiem spēļu zālei Jēkabpilī četri ir policijas darbinieki, divi no tiem specvienības "Alfa" darbinieki.

Saistībā ar to iekšlietu ministre Linda Mūrniece uz dienesta pārbaudes laiku no pienākumu pildīšanas atstādinājusi Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieku Intu Ķuzi, aģentūru BNS informēja Iekšlietu ministrijā.

Uzbrukums spēļu zālei "Fēnikss" noticis ap plkst. 9, izcēlusies apšaude. Pēc trauksmes pogas nospiešanas notikuma vietā ieradušies policijas darbinieki. Pēc pakaļdzīšanās pieci uzbrucēji aizturēti, trīs no tiem ievainoti.

Lai iepazītos ar situāciju, uz notikuma vietu devies Valsts policijas priekšnieks Artis Velšs. Uz Jēkabpili devusies arī policijas darbinieku grupa no Rīgas, tostarp eksperti, aģentūru BNS informēja Velša palīdze Beāte Labinska.

Iekšlietu ministrija (IeM) paziņojumā presei norāda, ka cietušajiem Valsts policijas darbiniekiem tiks sniegts pilns medicīniskais atbalsts, kā arī Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centra direktoram Uģim Iskrovam un Iekšlietu ministrijas poliklīnikas direktoram Didzim Āzenam uzdots sekot līdzi apšaudē cietušo policistu ārstēšanai.

Valsts policijas priekšniekam Velšam uzdots nekavējoties doties uz Jēkabpili un kontrolēt situāciju, savukārt Valsts policijai uzdots nodrošināt pastiprinātu patrulēšanu Jēkabpils teritorijā.

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece izsaka līdzjūtību apšaudē bojā gājušā policista radiniekiem un personīgi rūpēsies, lai apšaudē cietušie policijas darbinieki saņemtu maksimāli nepieciešamo atbalstu. Ministre augstu novērtē policijas darbinieku profesionalitāti, veicot dienesta pienākumus un veicot aizturēšanu.

Saistībā ar to, ka divi aizturētie ir Valsts policijas Tukuma iecirkņa darbinieki, kas iepriekš jau atstādināti no pienākumu pildīšanas cita kriminālprocesa ietvaros, tiks veikta dienesta pārbaude Zemgales reģiona pārvaldē, kuru vada Haralds Laidiņš. Viņš pats turpina pienākumu pildīšanu.

Saistībā ar notikušo trešdien Iekšlietu ministrijā tiek sasaukta ārkārtas operatīvā sanāksme.

Saistībā ar uzbrukumu spēļu zālei Jēkabpilī aizturētie divi Tukuma policijas darbinieki savulaik turēti aizdomās par kukuļņemšanu, taču ar arodbiedrības atbalstu un tiesas lēmumu vēlāk atjaunoti amatā. Abi bijušie policisti ir brāļi uzvārdā Hristofordi, žurnālistiem otrdien sacīja iekšlietu ministre Mūrniece.

Par notikušo sāktas vairākas dienesta pārbaudes, tostarp pret Rīgas kriminālpolicijas šefu Intu Ķuzi. Mūrniece norādīja, ka šāds gadījums, kad policisti "viens otru apšauda", ir pilna policijas atbildība. Sākta arī pārbaude Zemgales reģionā, jo laupīšanā iesaistīti "Alfas" kaujinieki.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas