No pašvaldību vēlēšanu sarakstiem svītroti arī kandidāti Aizputes un Rucavas novados 12

PAPILDINĀTA AR CETURTO RINDKOPU. No pašvaldību vēlēšanām sākotnēji pieteiktajiem sarakstiem ir svītroti 38 kandidāti, konstatējusi Centrālā vēlēšanu komisija (CVK). Kā noskaidroja portāls, pa vienam kandidātam ir svītrots no iesniegtajiem sarakstiem arī Aizputes un Rucavas novados.

Rucavas novadā no saraksta svītrota Cīravas profesionālās vidusskolas studente Ilze Dambeniece no sarakste "Duvzare". Viņai bija sestais kārtas numurs sarakstā. CVK konstatējusi, ka viņas dzīvesvieta Rucavas novadā nav deklarēta pietiekami ilgu laiku. Lai varētu kandidēt par deputātu, attiecīgajā administratīvajā teritorijā bez pārtraukuma jābūt reģistrētam vismaz pēdējos desmit mēnešus.

Savukārt Aizputes novadā domes Kancelejas vadītāja Ņina Ivanova portālam atteicās izpaust, kurš kandidāts ir izsvītrots.

Vēlāk portāls noskaidroja, ka Aizputes novadā no saraksta Nacionālā apvienības "Visu Latvijai!"- "Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" svītrots uzņēmējs Guntis Reķēns. Kandidāts bija norādījis CVK nevis, ka viņam novadā ir īpašumi un darba vieta, bet gan dzīvesvieta – viņš dzīvo Nīcā. Kā paskaidroja saraksta līderis Juris Grasmanis, ziņas tika iesniegtas iepriekšējā dienā pirms noteiktā termiņa un, lai labotu neprecizitātes, bija nepieciešama notariāli apstiprināta izziņa.

Kā ziņo "Latvijas Radio", apkopojot informāciju no vietējām vēlēšanu komisijām, tā atklājusi, ka kandidātu svītrošana skārusi 19 partiju sarakstus trīsdesmit pašvaldībās.

"Viens ir svītrots tāpēc, ka miris, un pārējie svītroti pārbaužu rezultātā. Tas tieši saistīts ar saņemto informāciju no soda reģistra vai neizpildās kandidēšanas nosacījums, proti, desmit mēneši pēc dzīvesvietas vai četri mēneši pēc darba vietas vai nekustamā īpašuma piederības," informēja CVK sekretārs Ritvars Eglājs.

CVK pārstāvis arī norādīja, ka 38 svītrotie kandidāti no kopumā astoņiem tūkstošiem ir niecīgs skaitlis, kas liecinot par kandidātu sarakstu veidotāju un iesniedzēju atbildību pret savu darbu un kandidātu sarakstu veidošanu.

Vēlēšanu zīmes jau tagad ir iespiestas. "Ja kāds nomirtu, tad arī tā vārds šobrīd paliktu vēlēšanu zīmē, un vēlēšanās par viņu balsis neskaitītu," skaidroja Eglājs.

Pašvaldību vēlēšanas Latvijā notiks 1.jūnijā. Tajās startē 589 politisko spēku saraksti ar kopumā 8725 kandidātiem. Pavisam 119 Latvijas pašvaldībās kopā jāievēl 1618 deputāti.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

kurrats

Rolis Guntis-Grobiņas novads... startē Rucavas novada sarakstā...!? wtf?!

pirms 7 gadiem, 2013.05.23 19:38

Zaļais

Atkal jau kādam skaudība uz Pēteri. Laikam jau izcila personība, jo vienaldzīgo nav - citi saka balsošu tikai par Pēteri, citi atkal- par Pēteri nebalsošu. Būtu labi , ka līdz vēlēšanām publika saprastu, ka bez Pētera Hankas arī vēl citi startē. Bet ir jau arī tādi, kas pat nav pamanījuši , ka Pēteris vairs nav Aizputes domes priekšsēdis!

pirms 7 gadiem, 2013.05.23 15:47

*****

Un kā tad ar Sandu Zālīti no ZZ partijas saraksta Aizputē? Viņa tak no Liepājas šeit iemaldījusies.

pirms 7 gadiem, 2013.05.22 11:44

opis

Tāli, izskatās, ka tu slikti guli, ja jau 7:24 sāk operēt, ieēd dillītes tas palīdz miegam!

pirms 7 gadiem, 2013.05.22 10:37

sponger

Tad jau P.H. arī vajadzēja svītrot, jo viņš nav pareizi uzrādījis savu statusu. Uzrādīts, ka viņš ir bezdarbnieks, bet patiesībā pensionārs. Nav labi mānīt tautu.

pirms 7 gadiem, 2013.05.22 08:52

Tālis

Izsaku līdzjutību, bijušajiem Tautas partijniekiem, tagad" auseklīšu piekariņiem"par viena sava cīņu biedra zaudējumu, pirms starta Aizputes novadā !

pirms 7 gadiem, 2013.05.22 07:24

dome

ņinu sen vajadzēja nomainīt - domes darbiniece un pie viena vēlēšanu kom. pr-tāja - kur tas redzēts ??!! Atkal vilks 37 krustiņus, lai Hanka tiktu pie šprices...

pirms 7 gadiem, 2013.05.21 21:22

***

Dzeltenajā mājā Aizputē ne Ņina viena ir tramīga!

pirms 7 gadiem, 2013.05.21 16:30

madamLiepkoks

Un es jau cerēju, ka vienreiz to Bārduli sūtīs mājās...

pirms 7 gadiem, 2013.05.21 16:26

Latvijas ziņas