No LSA darbam AIP pretendē arī Pāvels Jurs

Latvijas Studentu apvienībā (LSA) darbam Augstākās izglītības padomē (AIP) pieteikušies divi pretendenti, aģentūrai LETA pastāstīja LSA prezidents Edvards Ratnieks.

Uz vakanto amatu pretendē Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlamenta prezidents Juris Iljins un Liepājas Universitātes Studentu padomes pārstāvis Pāvels Jurs.

Iesniegtos pieteikumus LSA vērtēs domes sēdē, kas notiks 5.janvārī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Jau vēstīts, ka Saeima 20.decembra sēdē AIP sastāvā neapstiprināja Edvardu Ratnieku, līdz ar to studentiem jāpiedāvā jauna kandidatūra.

Par Ratnieku nobalsoja 37 deputāti, bet pret - 46 parlamentārieši, savukārt pieci tautas kalpi balsojumā atturējās. Pret Ratnieku nobalsoja "Saskaņas centra" un Reformu partijas deputāti, kā arī "Vienotības" deputāts Aleksejs Loskutovs. Kā galvenie argumenti tika minēts tas, ka viņš nepārstāv visu studentu intereses un nav politiski neatkarīgs.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) iepriekš vēstulē Saeimai iebilda pret atkārtoti virzīto AIP locekļu kandidatūrām, tostarp pret Ratnieku, norādot, ka padome ir tikai daļēji pildījusi Augstskolu likumā noteiktos uzdevumus un funkcijas.

Kā galvenos argumentus IZM minēja to, ka nav izstrādāta augstākās izglītības un augstskolu attīstības koncepcija, nav izstrādāti priekšlikumi par augstskolu struktūras maiņu valstī. Tāpat AIP tikai daļēji pilda Augstskolu likumā noteikto pienākumu, kas paredz, ka visi padomes pieņemtie lēmumi ir pieejami jebkurai ieinteresētajai personai. Vēl viens no iemesliem esot aizdomas par iespējamu datu viltošanu un/vai manipulāciju ar datiem AIP īstenotajā Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektā "Augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšana un priekšlikumi kvalitātes paaugstināšanai".

LSA viceprezidents Jānis Kārklītis iepriekš aģentūrai LETA atklāja, ka Ratnieks bija vienīgais kandidāts, kurš iesniedza pieteikumu, ka vēlas kandidēt uz šo amatu, un, tā kā nebija neviena cita, LSA izvērtēja viņa iepriekšējo ieguldījumu un nolēma, ka viņš ir atbilstošs kandidāts darbam AIP.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas