No Kurzemes ZZ Čempionātam 2013 pieteikušās jau 145 klases

Nedēļas laikā kopš ZZ Čempionāta 2013 atklāšanas, sacensībām no visas Latvijas pieteikušās jau 760 klases un rekordliels skolēnu skaits – 16 550, kas ir par ceturto daļu vairāk nekā identiskā laikā posmā pērn, informē rīkotāji.

Kurzemes reģionā saņemti 145 pieteikumi no 12 dažādām pilsētām. Aktīvākā pilsēta ir Liepāja ar 37 pieteikumiem, kurai seko Kuldīga, Ventspils un Talsi. ZZ Čempionāts, kas ir Latvijā lielākās sporta un prāta spēles jauniešiem norisinās jau septīto gadu pēc kārtas un to organizē Zelta Zivtiņa sadarbībā ar jauniešu organizāciju Avantis.

Aktīvākie skolēni ir Rīgas reģionā, no kura pieteikušās jau 215 klases, savukārt otro vietu pagaidām ieņem Vidzeme ar 183 klasēm un trešajā vietā ir Kurzeme. No Zemgales un Latgales attiecīgi ir pieteikušās 115 un 102 klases. Pieteikumu skaits katru dienu pieaug un pašlaik reģistrēto dalībnieku skaits jau pārsniedz 17 000. Klašu grupās visos Latvijas reģionos aktīvākie ir 6.-8. klašu skolēni.

Pieteikt savu klasi sacensībām radošos un netradicionālos sporta veidos iespējams vēl līdz 10. aprīlim, reģistrējoties www.zzcempionats.lv ZZ Čempionāts 2013 ir veltīts diviem elementiem – Spēkam un Prātam – kuru mijiedarbība ir būtiska skolēnu vispusīgai attīstībai. Piesakot klasi čempionātam, nepieciešams izpildīt arī radošo uzdevumu - radīt pilnīgi jaunu sporta veidu, kurā apvienots kā prāts, tā arī spēks. Kā ierasts ZZ Čempionāts norisināsies trīs posmos un dalībnieki startēs trīs klašu grupās: 4. - 5., 6. - 8. un 10. - 11. klases.

Labākie radošo uzdevumu veicēji tiksies ZZ Čempionāta pusfinālos – 30. aprīlī Daugavpilī, 3. maijā Madonā, 7. maijā Dobelē, 10. maijā Kuldīgā un 14. maijā Rīgā. Pusfinālos piedalīsies radošākās klases, kas kopā ar klasesbiedriem radīs un laikus iesniegs mājasdarba uzdevumu. Pusfinālu spēcīgākās un atjautīgākās klases piedalīsies lielajā finālā Rīgā, kur cīnīsies par vērtīgām balvām.

Tām klasēm, kas pusfinālā netiks, tiks dota otra iespēja – izpildot čempionāta uzdevumu mājaslapā jeb piedaloties Online ZZ Čempionātā, labākajām klasēm katrā vecuma grupā būs otra iespēja saņemt ceļazīmi uz lielo finālu Rīgā.

Kamēr norisinās pieteikšanās ZZ Čempionātam 2013, sabiedrībā pazīstami sportisti un mūziķi dodas skolu tūrē Radi savu sporta veidu, kuras ietvaros dažādās Latvijas skolās līdz pat aprīļa vidum vada radošās sporta stundas un iedvesmo skolēnus mājas darba izpildei, demonstrējot tādus pašu radītos sporta veidus kā Nošmešana un Improvizācijas rallijs.

Šī gada uzvarētājiem sarūpētās balvas:

1.vieta  visām klašu grupām: CTM velosipēdi visai klasei.
2.vieta visām klašu grupām: SAMSUNG mobilie viedtelefoni visai klasei.
3.vieta visām klašu grupām: biļetes uz Lana Del Ray koncertu visai klasei.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas