No faktiski bankrotējušā "Liepājas metalurga" visus līdzekļus atgūt nevarēs, uzsver Bērziņš

No bankrotējoša uzņēmuma visus tam aizdotos līdzekļus atgūt nevar, vērtējot maksātnespējīgā "Liepājas metalurga" (LM) pārdošanu un tās izdevīgumu valstij un citiem kreditoriem, šorīt LTV sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Bērziņš, "vadoties pēc pieredzes", zināja teikt, ka metalurģijas rūpnīca ir ļoti riskants projekts, un tās pircējs var būt tikai kāds, kas jau ir dziļi iekšā šajā tirgū.

Ja atradīsies kāds, kas spēs atjaunot LM darbu, tas Latvijai būs tikai lieliski, piebilda prezidents.

Viņam piekrita arī Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V), pēc kuras vārdiem, valstij galvenais, lai rūpnīca atsāktu strādāt un nodrošinātu darbu reģiona iedzīvotājiem. Svarīga gan esot arī piedāvātā cena un tālākās investīcijas LM.

Publiskotie divi piedāvājumi, kurus izteikuši Luksemburgā reģistrētais uzņēmums "United group", kura beneficiārs ir Krievijas miljonārs Igors Šamiss, un Ukrainas uzņēmums "KVV group", bija objektīvi labākie, ir pārliecināta Straujuma, tieši neatbildot uz jautājumu, vai izvēle par labu pretendentiem no agresīvās Krievijas un nestabilās Ukrainas nerada draudus Latvijai.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas