No 1. marta makšķerniekus sagaida vairāki liegumi 3

No 1.marta sākas divu mēnešu makšķerēšanas liegums no laivām, kanālos un caurtecēs, aģentūru LETA informēja Valsts vides dienests (VVD).

Saistībā ar zivju nārstu no 1.marta ir aizliegta jebkura veida makšķerēšana no laivām un citiem peldošiem transportlīdzekļiem visos ūdeņos, izņemot Baltijas jūru un Rīgas līci. Līdztekus makšķerēšana aizliegta noteiktos kanālos un caurtecēs Daugavas upju, Gaujas upju, Lielupes upju un Ventas upju baseinu apgabalos.

No 1.marta līdz 30.aprīlim makšķerēšana aizliegta Daugavas upju baseina apgabalā - Juglas kanālā, Juglas upē, Loču kanālā, Mazo Baltezeru un Lielo Baltezeru savienojošā ūdenstecē, Mīlgrāvī un Sarkandaugavā.

Tāpat makšķerēšana liegta Gaujas upju baseina apgabalā, tostarp Alūksnes ezeru un Pārmetņa ezeru savienojošā ūdenstecē, Alūksnes ezeru un Dzilnas ezeru savienojošā ūdenstecē, Auciema ezeru un Raiskuma ezeru savienojošā ūdenstecē, kā arī Ineša ezeru un Tauna ezeru savienojošā ūdenstecē.

Lielupes upju baseina apgabalā aizliegts makšķerēt Starpiņupē (Kaņiera kanālā) un Varkaļu kanālā. Tāpat noteikts aizliegums makšķerēt Ventas upju baseina apgabala Mazo Nabas un Lielo Nabas ezeru savienojošā ūdenstecē, Nabas kanālā, Papes ezera kanālā un Tirdzniecības kanālā.

Papildus no 1.marta līdz 15.jūnijam aizliegts zvejot jebkādas zivis visās ūdenstilpēs ar zivju tīkliem. Tāpat arī noteikts, ka no 1.marta līdz 30.aprīlim aizliegts iegūt līdakas.

VVD atgādina, ka maksimālais administratīvais sods par makšķerēšanas noteikumu pārkāpumiem ir naudas sods 350 eiro, bet par rūpnieciskās zvejas pārkāpumu - fiziskai personai 700 eiro, juridiskai - 4300 eiro. Ja noziedzīgā nodarījuma rezultātā konstatēts būtisks kaitējums, pārkāpējam draud kriminālatbildība. Savukārt zaudējuma atlīdzība par vienu lieguma laikā lomā paturētu līdaku ir 145 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Nārsta laiks

Papes ezerā maliķu paliek mazāk bet ir. Šogad janvārī viens atspolējās. Papē vietējo maliķu darbība no zastāvas apbrīnojams. Kā līdz šim šos neviens neķer?

pirms 5 mēnešiem, 2021.02.27 12:22

vilnis

Tā valdība galīgi prātu zaudējusi!!

pirms 5 mēnešiem, 2021.02.28 09:14

Latvijas ziņas