No 1.aprīļa pasē atkal varēs ierakstīt tautību 1

No šā gada 1.aprīļa pasē atkal tiks norādīta dokumenta turētāja tautība, ja persona pati to vēlēsies.

To paredz šodien valdībā pieņemtie grozījumi "Personu apliecinošu dokumentu noteikumos", kurus Iekšlietu ministrija (IeM) bija sagatavojusi, izpildot pērn novembra beigās doto Ministru kabineta uzdevumu.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (VL-TB/LNNK) valdības sēdē pauda viedokli, ka tehnikas iegāde neprasīs tik ilgu laiku, un izteica vēlmi, lai iespēja drukāt tautību pasē ir nevis no 1.aprīļa, kā tas plānots, bet ātrāk, piemēram, no 1.marta.

Tomēr Iekšlietu ministrijas speciālists sēdē skaidroja, ka drukas iekārtas ir specifiskas un par tām jāveic iepirkums, kas prasīs laiku. Pēc viņa teiktā, ir iespējams sākt drukāt tautības norādi pasē jau agrāk, taču tad nebūs iespējams nodrošināt pasu izsniegšanu iedzīvotājiem apsolītajā laikā.

Bordāns nevēlējās balsot par šādu redakciju, tāpēc tika fiksēts viņa īpašais viedoklis.

Kā ziņots, pagājušā gada 15.novembrī Saeima nodeva izskatīšanai komisijās nacionālās apvienības izstrādātos un arī atsevišķu "Vienotības", Reformu partijas, Zaļo un zemnieku savienības un neatkarīgo deputātu atbalstītos grozījumus Personu apliecinošu dokumentu likumā, kas paredz atjaunot iespēju pasē ierakstīt tautību.

Pēc tam, 27.novembrī, valdība uzdeva IeM sagatavot un līdz šā gada 1.februārim iesniegt izskatīšanai Ministru kabinetā grozījumus "Personu apliecinošu dokumentu noteikumos", paredzot, ka pēc personas pašas vēlēšanās pasē tiek iekļauta informācija par tās tautību.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Tad jau to varēs uzskatīt par 1. aprīļa joku :))

pirms 7 gadiem, 2013.01.29 13:07

Latvijas ziņas