NMP dienests aicina rūpēties par pasākumu apmeklētāju un dalībnieku drošību

Lai novērstu līdzīgas traģēdijas kā aizvadītajā sestdienā, kad Lielupē ūdensmotociklu sacensību laikā gāja bojā sacensību dalībnieks, NMP dienests aicina atpūtas un sporta pasākumu organizētājus izvērtēt visus drošības aspektus, nodrošinot nepieciešamos mediķu resursus un to izvietojumu pasākumos, kā to paredz arī Ministru kabineta noteikumi nr.526 "Kārtība, kāda pasākumā organizators nodrošina neatliekamo medicīnisko palīdzību publiskā pasākumā".

Kā uzsver NMP dienesta direktors Armands Ploriņš: "Ziemas sezona ar sporta sacensībām un pasākumiem uz kalniem ir pagājusi salīdzinoši mierīgi. Sākoties vasaras sezonai, arvien aktīvāk tiek organizēti dažādi sporta un izklaides pasākumi brīvā dabā un uz ūdens. Lai novērstu smagus negadījumus vai traumas labi iecerētu pasākumu laikā, organizatoriem ir ļoti svarīgi jau iepriekš pareizi ieplānot mediķu resursus un to izvietojumu norises vietā. Tāpēc aicinām pasākumu rīkotājus konsultēties ar dienesta speciālistiem, lai izvēlētos piemērotāko risinājumu konkrētā pasākuma drošībai".

Jāapzinās, ka, piemēram, motokrosi, autokrosi, pasākumi pludmalēs, uz ūdens, tāpat arī brīvdabas rokkoncerti un jebkurš cits pasākums, kurā plānots liels apmeklētāju skaits no drošības un veselības viedokļa ir augsta riska pasākumi. "Šajos pasākumos traumu un negadījumu risks ir paaugstināts, tāpēc aicinām organizatoriem nopietni domāt ne tikai par pasākuma saturisko daļu, bet arī visiem drošības aspektiem. Tas nozīmē, ka organizatoriem augsta riska pasākumā uz vietas jānodrošina kvalificētu mediķu klātbūtne un mediķiem pasākuma norises teritorijā jābūt izvietotiem tā, lai viņi operatīvi nokļūtu pie cietušā un nekavējoties sniegtu palīdzību situācijās, ja kāds ir nopietni cietis un ir apdraudēta cilvēka dzīvība – līdz brīdim, kamēr ierodas ātrās palīdzības brigāde, uz vietas ir jābūt mediķiem un aprīkojumam, kas ļauj sniegt atbilstošu neatliekamo medicīnisko palīdzību", norāda A.Ploriņš.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas