Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Netic lata stabilitātei

58% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka inflācijas līmenis tuvākā gada laikā pieaugs, liecina sabiedriskās domas pētījuma centra SKDS veiktās aptaujas dati.

22% uzskata, ka esošais augstais inflācijas līmenis tuvākā gada laikā nemainīsies, savukārt inflācijas mazināšanos sagaida tikai 5% respondentu.
Pētījumu centra SKDS pirms gada veiktās aptaujas dati liecina, ka jau 2006.gada decembrī sabiedrībā valdīja ļoti augstas inflācijas gaidas - tuvākā gada laikā inflācija pieaugs. Tolaik divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju uzskatīja, ka tuvākā gada laikā inflācija pieaugs. Tādējādi var secināt, ka šo iedzīvotāju prognozes ir piepildījušās, norāda SKDS.
Salīdzinot 2007.gada decembra un pirms gada veikto aptauju datus, gada laikā nedaudz ir samazinājies to Latvijas iedzīvotāju īpatsvars, kuri uzskata, ka tuvākā gada laikā inflācija pieaugs, nav mainījies iedzīvotāju īpatsvars, kas uzskata, ka inflācija varētu samazināties vai ka tās līmenis īpaši nemainīsies.
Attiecīgi nedaudz ir pieaudzis tādu iedzīvotāju īpatsvars, kuriem ir bijis grūti izteikt savas prognozes.
Dati iegūti SKDS Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju aptaujā, veicot tiešās intervijas respondentu dzīvesvietās. Aptauja tika veikta no 8.decembra līdz 20.decembrim. Kopumā tika aptaujāts 1001 respondents vecumā no 18 līdz 74 gadiem visā Latvijā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas