NEPLP saskata slēptu politisko aģitāciju "Puaro.lv" un TV3 pašreklāmā

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) saskatījusi slēptu politisko aģitāciju portāla "Puaro.lv" un TV3 vēlēšanām veltītā raidījuma pašreklāmā, aģentūru BNS trešdien informēja NEPLP pārstāvis Sergejs Kārītis.

Tas atklāts, veicot radio un televīzijas priekšvēlēšanu monitoringu, kas turpināsies līdz vēlēšanu dienai. Konstatētie gadījumi nosūtīti izvērtēšanai Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB).

"Pašreklāmām ir jābūt korektām, bet, mūsuprāt, tās bija vērstas pret konkrētiem politiskiem tēliem. Mūsuprāt, tas ir netiešs aicinājums balsot pret," pamatoja Kārītis.

NEPLP sēdē trešdien uz KNAB nosūtīti izvērtēšanai kopumā trīs gadījumi, kuros, pēc padomes uzskata, saskatāma slēptā aģitācija.

Trešais gadījums, kurā padome saskatījusi pārkāpumu ir "TV Jūrmala" veidotās intervijas ar deputātu kandidātiem – Jāni Jurkānu, kurš kandidē no "Saskaņas centra", Raimondu Vējoni (Zaļo un zemnieku savienība) un Ivanu Klementjevu ("Saskaņas centrs").

"Aizdomīgi, ka šīs portretintervijas parādās priekšvēlēšanu laikā," norādīja Kārītis.

Slēptā priekšvēlēšanu aģitācija ir partijas vai kandidāta reklamēšana, ja tā satur tiešu vai netiešu aicinājumu balsot par vai pret kādu kandidātu. Ja par aģitāciju ir saņemta samaksa un samaksātājs nav norādīts, tā uzskatāma par slēpto reklāmu. Slēptajai priekšvēlēšanu aģitācijai iztērētie līdzekļi tiek ieskaitīti politisko spēku priekšvēlēšanu izdevumos, nosaka likums.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas