"Nepilsoņu referenduma" jautājuma skatīšanu atliek uz mēnesi

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ceturtdien nolēma "nepilsoņu referenduma" jautājumu turpināt skatīt pēc mēneša.

Plānots, ka šajā laikā tiks prasīti papildus juristu atzinumi - arī no Ārlietu ministrijas, tiesībsarga Jura Jansona un autoritatīviem starptautisko tiesību ekspertiem.

CVK ir konstatējusi, ka iesniegto grozījumu projektu Pilsonības likumā ir parakstījuši 12 686 vēlētāji. Līdz ar to ir savākts pietiekams parakstu skaits, lai varētu notikt "nepilsoņu referenduma" parakstu vākšanas otrā kārta, kurā būs jāsavāc vairāk nekā viena desmitā daļa jeb aptuveni 150 000 balsstiesīgo vēlētāju parakstu.

Tomēr CVK līdz šim nav izdevies gūt pārliecību, vai vēlētāju iesniegtais likumprojekts ir uzskatāms par pilnīgi izstrādātu Satversmes 78.panta izpratnē un vai par to drīkst rīkot parakstu vākšanu, aģentūrai LETA pauda CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

CVK ir arī saņēmusi atzinumus no Saeimas Juridiskā biroja, Tieslietu ministrijas, Valsts prezidenta kancelejas, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes, Rīgas Stradiņa Universitātes Juridiskās fakultātes un Rīgas Juridiskās augstskolas. "Visos no saņemtajiem atzinumiem pausts viedoklis, ka likumprojekts "Grozījumi Pilsonības likumā" nav uzskatāms par pilnīgi izstrādātu Satversmes 78.panta izpratnē," norāda Bērziņa.

CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars pauda, ka neatbalsta bezjēdzīgu termiņa pagarināšanu šī jautājuma vērtēšanai.  

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas