Nepilnas divas dienas brīvībā pavadījušais lācis nogādāts atpakaļ iežogojumā

Kopš trešdienas vakara izbēgusī lācene Made piektdienas pēcpusdienā nogādāta atpakaļ Līgatnes dabas taku iežogojumā, aģentūrai BNS pavēstīja Gaujas Nacionālā parka administrācijas direktors Mārtiņš Zīverts.

"Mades atgriešanos nodrošināja parka darbinieki, kas ar kārumiem aizvilināja Madi līdz lāču iežogojumam. Iemidzinošās zāles netika lietotas," aģentūrai BNS pastāstīja Līgatnes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins.

Tā kā iepriekšējās dienas taktika ar iemidzinošu līdzekļu lietošanu nedeva rezultātus, tika nolemts izmantot netradicionālu, bet lācim tīkamu metodi – mīlestību un kārumus. Lāci ar gardumiem uz iežogojumu atvilināja dzīvnieku kopēja Velga Vītola.

Pēc lācenes Mades atgriešanās lāču iežogojumā ir atcelts aizliegums Līgatnes dabas taku apmeklējumam, un jau sestdien apmeklēji varēs atkal aplūkot slaveno lāceni un pārējos dabas takās mītošos dzīvniekus.

Jau vēstīts, ka trešdienas vakarā no Līgatnes dabas taku voljera izmuka lācis. Izbēgušā dzīvnieka meklējumos tika iesaistīti Līgatnes dabas taku darbinieki, kā arī četri īpaši apmācīti suņi.

Ceturtdienas vakarā lācene tika pamanīta pie kādas privātmājas, kur tā mielojusies ar āboliem. Nedaudz vēlāk lācim tika iešauta miegazāļu deva, bet tas nelīdzēja un lācis neaizmiga.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas