Neoficiāla NVA informācija: No Liepājas metalurga atlaidīšot kopumā ap 300 cilvēku

No darba nesen atjaunotajā uzņēmumā Liepājas metalurgs kopumā varētu nākties šķirties ap 300 cilvēkiem, trešdienas rītā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma pastāstīja Nodarbinātas valsts aģentūras (NVA) Liepājas filiāles vadītāja Dace Baumane.

Uzņēmuma Liepājas metalurgs vadība ar NVA nekomunicējot, tāpēc precīza informācija par nodarbināto skaita turpmāku samazināšanu nav zināma, taču paredzams, ka tikšot atlaisti kopumā ap 300 cilvēku. Katrs gadījums esot individuāls - daļa atlaižamo darbinieku strādājuši citur, taču vairums uzņēmuma dīkstāves laikā nav bijuši nodarbināti, stāstīja Baumane.

Līdz šim apstiprinātas ziņas par 150 darbinieku atlaišanu un jau 32 no viņiem reģistrējušies NVA. Diemžēl vairums no uzņēmuma atlaisto darbinieku, gaidot Liepājas metalurga darbības atjaunošanu, citur nav strādājuši un viņiem pašlaik pēc atlaišanas bezdarbnieka pabalsts nepienāksies, pavēstīja NVA pārstāve.

Jau vēstīts, ka Liepājas metalurgs patlaban atlaistajiem darbiniekiem izmaksājis aptuveni 100 000 eiro, aģentūrai LETA sacīja metalurga valdes loceklis Igors Kovaļenko. Iespējams, vēl tiks atlaisti darbinieki.

"Patlaban no darba atbrīvoti aptuveni 150 darbinieki, un viņiem darba algā un kompensācijās izmaksāti gandrīz 100 000 eiro," skaidroja Kovaļenko.

Kopējo no darba atbrīvojamo KVV Liepājas metalurga darbinieku skaitu Kovaļenko patlaban vēl nevarēja nosaukt. Uzņēmums plāno izstrādāt rīcības plānu tuvākajā laikā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas