Nedēļas nogalē gaidāms lietus un slapjš sniegs

Nedēļas nogalē Latviju no rietumiem sasniegs kārtējais ciklons, tādēļ lielas laikapstākļu izmaiņas nav gaidāmas, palaikam līs un snigs slapjš sniegs, prognozē sinoptiķi.

Naktī uz ceturtdienu Baltijas jūru šķērsos mazs ciklons, tā ietekmē Latvijā gaidāms brāzmains dienvidu vējš un lietus, īslaicīgi nokrišņi vietām būs arī ceturtdien dienas laikā. Gaisa temperatūra joprojām būs augsta - līdz pat +7 grādiem.

Sagaidāms, ka piektdien temperatūra vietām noslīdēs nedaudz zem nulles atzīmes, nokrišņi iespējami galvenokārt tikai jūras piekrastē. Vējš lēni līdz mēreni pūtīs no dienvidiem, dienvidaustrumiem.

Brīvdienās ciklona ietekmē atkal daudzviet līs vai snigs slapjš sniegs, gaisa temperatūra būs 0..+5 grādi. Prognozes par ciklonu, kas noteiks laikapstākļus brīvdienās, pagaidām ir neskaidras. Laikā no ceturtdienas vakara līdz sestdienai tas daudzviet Eiropā nesīs vētru, kas visvairāk plosīs Franciju, Beniluksa valstis un Vāciju, bet Latvijā vēja ātrums brāzmās, visticamāk, nepārsniegs 17 metru sekundē.

Nākamnedēļ laiks kļūs nedaudz vēsāks. Saskaņā ar pašreizējo "Global Forecast System" prognozi Ziemassvētkos gaidāms neliels sals, kas Latgalē varētu sasniegt deviņus grādus, bet Kurzemē varētu iestāties atkusnis, tur iespējama gaisa temperatūras paaugstināšanās līdz +5 grādiem un nokrišņi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas