Nedēļas laikā atsāks Liepājas ostas padziļināšanas darbus

Liepājas ostas 44. piestātnē pagājušā naktī pietauvojies zemes smēlējs "Pinocchio", lai tuvākās nedēļas laikā atsāktu ostas padziļināšanas darbus, informēja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Zemes smēlējs "Pinocchio" ir nozīmīga tehnikas vienība un viens no lielākajiem savā klasē. Kā pastāstīja projekta vadītājs un LSEZ Investīciju un mārketinga daļas vadītājs Ivo Koliņš, pirmais uzdevums zemes smēlējam būs Liepājas ostas vidus vārtu atbrīvošana no nezināma vraka, kas atklāts vēl iepriekšējā ostas padziļināšanas laikā 1999. gadā.

"Dredging International N.V." piesaistot speciālistus un ūdenslīdējus, izpētījusi vraku un tā atlūzu atrašanās vietu. Zemes smēlējs pakāpeniski atsegs vraku un izcels tā atlūzas. Kā liecina iepriekšējās izpētes, domājams, ka to lielums nepārsniegs 15 tonnas, piebilst Koliņš.

"Liepājas ostas padziļināšana" ir Eiropas Savienības Kohēzijas fonda projekts, kuru īsteno Beļģijas kompānija "Dredging International N.V.". Liepājas ostas padziļināšanas darbus uzsāka 2009. gada 21. novembrī un tie pilnībā jāpabeidz līdz 2011. gada 1. oktobrim. Projektu finansē ES Kohēzijas fonds, kā arī Latvijas valsts un LSEZ pārvalde. Kopējās projekta izmaksas ir nedaudz vairāk par 27 miljoniem latu.
 
Projekta īstenošanas rezultātā  padziļinās Liepājas ostas kuģu ceļus līdz 12 ar pusi metriem un Brīvostas rajona akvatorijas līdz 12 metriem,  rekonstruēs "Loču" kanālu un padziļinās Ziemas ostas rajona akvatoriju līdz septiņu metru dziļumam. Projekta gaitā modernizēs arī Kuģu satiksmes vadības centru, kas nodrošinās padziļinātās ostas akvatorijas drošu izmantošanu lieltonnāžas un tuvsatiksmes kuģu satiksmei.
 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas