Nedaudz samazinājies pašvaldību vēlēšanām pieteikto kandidātu skaits

Šovasar gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās par krēsliem vietvarās cīnīsies 8656 kandidāti 580 sarakstos, kas ir nedaudz mazāk nekā iepriekšējās vēlēšanās.

Kā liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotā informācija, aptuveni 60% no kandidātiem ir vīrieši, bet 40% - sievietes.

Visvairāk - 30% - kandidātu ir vecumā no 41 līdz 50 gadiem, vecumā no 51 līdz 60 gadiem ir 24,4% kandidātu, bet vecumā no 31 līdz 40 gadiem - 21,2%. Vidējais kandidātu vecums ir 44,8 gadi, vecākais kandidāts ir 84 gadus vecs, bet jaunākais - nesen sasniedzis pilngadību.

Gandrīz 100% visi deputātu kandidāti ir Latvijas pilsoņi. 67,5% no kandidātiem norādījuši, ka ir latvieši, 26% - nav norādījuši tautību, bet 4,3% norādījuši, ka ir krievi.

Lielākā konkurence par vietām pašvaldībā ir Jūrmalā, Rīgā un Jelgavā, šorīt Latvijas Radio atzīmēja CVK vadītājs Arnis Cimdars.

Visās pašvaldībās ir iesniegts vismaz viens saraksts, bet septiņās pašvaldībās ir tikai viens saraksts, tāpēc tur par desmit dienām tiks pagarināta deputātu kandidātu sarakstu pieteikšana. Ja šo desmit dienu laikā jauni kandidāti nepieteiksies, tad šajās pašvaldībās notiks vēlēšanas tikai ar vienu sarakstu. Šīs pašvaldības ir Baltinavas novads, Naukšēnu novads, Nīcas novads, Pāvilostas novads, Rūjienas novads, Salacgrīvas novads un Skrundas novads.

Vēlētājiem iespēja nomainīt vēlēšanu iecirkni ir vēl līdz 7.maijam.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas