Nākamo nedēļu Latvijā prognozē siltāku, vējaināku un nokrišņiem bagātāku

Nākamās nedēļas vidū līdz ar brāzmainiem vējiem Latvijā atkal ieplūdīs siltāks gaiss un bieži gaidāmi nokrišņi, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Novebris Baltijas reģionā noslēdzies, ieplūstot aukstākam gaisam, līdz ar to virs Rīgas līča notika aktīva gubu mākoņu veidošanās un daudzviet tika sagaidīts pirmais noturīgais sniegs un izveidojās sniega sega, kas vietām bija biezāka par pieciem centimetriem, vēsta LETA.

Sinoptiķi prognozē, ka nākamajā darba nedēļā gaidāmi salīdzinoši mainīgi laika apstākļi - nedēļas pirmajā pusē saglabāsies vēss laiks un gaidāmi lielākoties nelieli, īslaicīgi nokrišņi - lietus, slapjš sniegs vietām arī sniegs.

Savukārt trešdien līdz ar brāzmainiem rietumu puses vējiem Latvijā ieplūdīs siltāks gaiss - maksimālā temperatūra dienas laikā sasniegs pat +7, +9 grādus, tomēr debesis reti skaidrosies, daudzviet gaidāms lietus un nedēļas nogalē vietām līs ilgstoši. Dominēs brāzmains rietumu puses vējš, kas piekrastē brāzmās pūtīs ar ātrumu līdz pat 20 metriem sekundē (m/s).

Pirmdien debesis skaidrosies vien dienas otrajā pusē un daudzviet, tai skaitā Rīgā, brīžiem gaidāmi nokrišņi - sniegs, slapjš sniegs, Kurzemē arī lietus. Vairāk mākoņu un nokrišņu būs valsts austrumu daļā. Pūtīs lēns līdz mērens rietumu puses vējš un maksimālā gaisa temperatūra būs -1, +4 grādi.

Otrdien dienas laikā īslaicīgi nokrišņi gaidāmi galvenokārt centrālajos rajonos - slapjš sniegs, sniegs, bet vēlu pēcpusdienā rietumus sasniegs plaša nokrišņu zona un pastiprināsies dienvidrietumu, rietumu vējš, kas piekrastes rajonos sasniegs ātrumu 15-16 m/s. Termometra stabiņš naktī noslīdēs līdz -1, -6 grādu atzīmei, savukārt dienā pakāpsies -2, +3 grādus, bet piekrastē saglabāsies nedaudz siltāks laiks.

Jaunākās prognozes liecina, ka, sākot ar darba nedēļas vidu, Latvijā ieplūdīs siltāks un mitrāks gaiss. Laika apstākļus noteiks aktīva ciklonu darbība, bieži līs un visā Latvijas teritorijā pūtīs brāzmains vējš, piekrastē sasniedzot pat 21 m/s. Arī piektdien un brīvdienās saglabāsies līdzīgi laika apstākļi - daudzviet līs lietus, vietām pat ilgstoši, un pūtīs brāzmains vējš.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas