Nākamnedēļ sola atkusni

Jau gandrīz divas nedēļas Latvijā laika apstākļi mainījušies ir ļoti maz – valda stabils sals (naktīs debesīm skaidrojoties, termometra stabiņš noslīd līdz -20 grādu atzīmei un zemāk), nokrišņu daudzums ir neliels un sniega segas biezums būtiski nemainās.

Sestdien un svētdien arī vēl laika apstākļu raksturs nemainīsies – pieturēsies sals, naktīs vietām sasniedzot pat -20,-21 grādu, bet dienas laikā sestdien vēl maksimālās temperatūras gaidāmas -2...-7 grādu robežās, vien dienvidaustrumu rajonos būs par 2-3 grādiem zemāka temperatūra, turpretī svētdiena jau būs aukstāka – temperatūra dienas laikā teritorijas lielākajā daļā nepaaugstināsies virs -8...-13 grādiem, vien jūras piekrastē sasniedzot -5 grādus.

Sestdien dienā un svētdien pakāpeniski pastiprināsies dienvidu puses vējš – Kurzemes piekrastē svētdien vēja brāzmas sasniegs 15-18 m/s. Tas jau liecinās par nākamajā nedēļā gaidāmajām laika apstākļu izmaiņām – pirmdien un otrdien vietām jau nedaudz snigs un gaisa temperatūra jūras piekrastē paaugstināsies līdz 0...+1 grādam. Savukārt trešdien Latviju šķērsos jau ļoti plaša mākoņu zona, nokrišņus nesot visā valsts teritorijā – Vidzemē un Latgalē gaidāms sniegs, pat stiprs ar redzamības pasliktināšanos, savukārt Zemgalē un Kurzemē būs sniegs un slapjš sniegs, kas pāries pat lietū. Tas izraisīs arī apledojumu. Ceļi būs ļoti slideni.

Nokrišņi gaidāmi arī ceturtdien un piektdien. Vēji visā valstī iegriezīsies no rietumu puses, brāzmās sasniegs 15-20 m/s, un atkusnis jau aptvers visu Latviju – janvāra pēdējā un februāra pirmajā dienā temperatūra gaidāma 0...+4 grādu robežās.

Nepastāvīgie laika apstākļi Latvijā saglabāsies arī februāra pirmās dekādes vidū; tās beigās gaidāms, ka atkal pastiprināsies sals un Latvijā atgriezīsies stabilāki ziemas laika apstākļi.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas