Nākamnedēļ pavasarīgu laiku vēl nesola

Visu šo nedēļu gaisa temperatūra Latvijā naktīs vietām pazeminājās zem -20 grādu atzīmes – saglabājās stabili ziemas laika apstākļi, kas nav neierasta laika parādība (par -20 grādiem stiprāks sals Latvijā tiek novērots vidēji katru otro gadu), tomēr marts ir mēnesis, kad ikviens ceram sagaidīt pavasara atnākšanu.

Pēdējās divās marta nedēļas sals mazināsies, tomēr stabili pozitīvas gaisa temperatūras dienas laikā nākamajā nedēļā vēl nav gaidāmas – ziema turpināsies, turklāt tā nesīs arī sniegu visā Latvijas teritorijā.

Sestdien vairāk mākoņu un arī sniegs ar nelielu puteni ir gaidāms valsts austrumu rajonos, citviet Latvijā mākoņu būs maz un nokrišņi nav gaidāmi. Saglabāsies vēl brāzmains ziemeļu puses vējš. Nakts uz sestdienu būs salīdzinoši siltāka, jo temperatūra nepazemināsies zem -12 grādu atzīmes, savukārt dienā saglabāsies neliels sals 0...-5 grādu robežās. Svētdien nokrišņu zona no Latvijas būs atkāpusies, vējš pierims, un diena atkal būs saulaina. Līdz ar to nakts atkal būs aukstāka un vietām temperatūra pazemināsies līdz -20 grādiem, tomēr dienā gaiss pavasara saulē iesils līdzīgi kā sestdien.

Pirmdien vēl būtiskas laika apstākļu izmaiņas nav gaidāmas, tās sāksies otrdien, kad Vidusjūras reģionā atkal izveidosies ciklons, kas pēc tam virzīsies uz ziemeļiem. Salīdzinot ar aktīvo ciklonu šodien, šoreiz tā trajektorija atradīsies vairāk uz rietumiem, un ar to saistītā nokrišņu zona skars arī Latviju – trešdien jau visā teritorijā gaidāms sniegs un putenis, jo pastiprināsies arī austrumu puses vējš, brāzmās sasniedzot pat vētras spēku. Mākoņainos un vējainos laika apstākļos temperatūra naktīs gaidāma lielākoties -7...-15, bet dienas laikā -2...-7 grādu robežās.

Darba nedēļas beigās nokrišņi mitēsies, mazināsies arī vēja ātrums, tomēr sals no mūsu reģiona vēl neatkāpsies.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas