Nacionālā apvienība rosinās grozījumus likumā, lai valsts un pašvaldību finanšu līdzekļi tiktu glabāti Valsts kasē

Nacionālās apvienības ""Visu Latvijai!"–"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK" Saeimas frakcija iesniegs Saeimā grozījumus likumā par valsts un pašvaldību finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu, kas noteiktu, ka pašvaldības, kā arī valsts un pašvaldību iestādes savus finanšu līdzekļus glabā Valsts kasē, nevis kredītiestādēs, informē apvienības valdes loceklis Jānis Dombrava.

Viņš paskaidroja, ka grozījumi likumā ir sagatavoti, lai novērstu līdzīgu gadījumu atkārtošanos kā ar "Latvijas Krājbanku" un "Parex banku". Brīdī, kad šīs bankas nonāca finansiālās grūtībās un to darbība tika apturēta, abos gadījumos vairāku pašvaldību, kā arī valsts un pašvaldību iestāžu līdzekļi tika iesaldēti, tā apdraudot valsts un pašvaldību funkciju izpildi.

Dombrava norādīja, ka, pieņemot grozījumus likumā, tiktu nodrošināts, ka valsts un pašvaldību līdzekļi tiktu glabāti Valsts kasē un tas būtiski samazinātu risku nākotnē, ka atsevišķas bankas finansiālas problēmas var apdraudēt kādu pašvaldību vai valsts institūciju darbību.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas