Nacionālā apvienība prasa Pabrikam skaidrot nievājošos izteikumus par zemo algu saņēmējiem

Nacionālā apvienība pieprasījusi aizsardzības ministram Artim Pabrikam ("Vienotība") paskaidrot nievājošo izteikumu, ka par simts latiem var strādāt tikai muļķi, aģentūru BNS informēja apvienībā.

Pabriks intervijā LNT ziņām 1.martā, komentējot Ministru prezidenta biroja darbinieku un ministru padomnieku algu paaugstināšanu, izteicās, ka "konsolidācija nenozīmē tikai to, ka valstis var vadīt tikai muļķi. Un par 100 latiem var strādāt tikai muļķi". Tādējādi ministrs aizvainoja lielu daļu Latvijas sabiedrības, kuri paši vai kuru tuvinieki vai draugi ir spiesti strādāt par 100 latu vai pat mazāku algu mēnesī, norādīja Nacionālā apvienība.

Tādēļ, izmantojot Saeimas Kārtības rullī noteiktās tiesības, Nacionālās apvienības Saeimas frakcija uzdevusi Pabrikam jautājumus. Ministram jāatbild, vai viņš neuzskata par nepieciešamu publiski atvainoties sabiedrībai par saviem izteikumiem, it īpaši ņemot vērā, ka viņš kā viens no Aigara Kalvīša valdības ministriem ir līdzatbildīgs par politiku, kas cilvēkus Latvijā iedzina nabadzībā. Pabrikam arī jāatbild, vai, viņaprāt, demokrātiskās valstīs politiķis, kas klaji apvainojis savu tautu, var turpmāk ieņemt ministra amatu.

Pabriks savā "Twitter" kontā raksta: "Atvainojos par nekorekto izteikumu par 100 Ls. Vēlējos pateikt, ka diez vai spētu atrast profesionālu cilvēku, kas šo darbu darītu par brīvu."

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas