Mūžībā devies aktieris Guntis Skrastiņš 2

Šodien mūžībā aizgājis aktieris Guntis Skrastiņš, aģentūru LETA informēja SIA "Forte Production" valdes loceklis Jānis Kļaviņš.

Viņš norādīja, ka Skrastiņa dzīves ceļš aizsācies 1954.gadā Ērgļos, Taurupē aizvadīta bērnība, pabeigta Taurupes astoņgadīgā skola. Aktiera tēvs strādāja par Taurupes stacijas priekšnieku. 1976.gadā Skrastiņš absolvēja Jaunatnes teātra aktieru kursu. Sekoja dienests padomju armijā, kur dziedāja karavīru ansamblī "Zvaigznīte".

Bez darba Jaunatnes teātrī Skrastiņš attēlojis lomas arī filmās - "Trīs dienas pārdomām", "Spēle notiks tik un tā", dziedājis vairākās muzikālajās izrādēs, tai skaitā "Saule rasas pilienā", "Skroderdienas Silmačos", kā arī lugās ar Mārtiņa Brauna mūziku - "Mauglis", "Suns un kaķe". Pēc Jaunatnes teātra likvidēšanas strādājis Latvijas Televīzijā, savulaik vadījis populārus raidījumus "Tonis", "No pusvārda", "Latvieši pasaulē". Aktieris plaši pazīstams kā raidījumu "Latvijas šlāgeraptauja" un "Latvijas sirdsdziesma" vadītājs.

Pēc Kļaviņa paustā, ar gandarījumu aktieris allaž vērtēja savu sadarbību ar Raimondu Paulu. Šī gada martā viņš kopā ar maestro saņēma Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta mikrofons" kategorijā "Labākais šlāgermūzikas albums" par dziesmu albumu ar Leona Brieža un Jāņa Petera vārdiem "Nopietni pa jociņam".

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Lorensa

Ko tu laika pukstenim padarisi.un savai liktena stundai.kad ta vienkarsi atnak un aiznes tevi uz zvaigznem..kur nav laika un beidzas viss ko sauc par dzivi..bet katrs beigu sakums ir sakums kam jaunam muzibai...musu iemilotais smaidosais humora pilnais aktieris guntis skrastins..kuru vienmer gaidijam ka milu viesi latvijas slagerapraujas tv raidijumaa latvijas sirdsdziesmaa..paliks musu atminas..ka sirdsdziesmas gars..tautas garaspeks..jo dziesma ir tautas speka maize..bez kuras nav uespejama katra latviesa ikdiena svetku diena un kopiba..kaut jas ir zudis..bet muzigas ir atminas.milestiba ciena.un taa ir vislielaka cilveka bagtatiba un nopelns..kas paliek musos un neaiziet..visdzilaka liidzjutiba gunta tuviniekiem.

pirms 11 dienām, 2021.10.12 06:15

Dace

Dzīve ir dzīve. Mēs nevaram nostāties pretī liktenim. Ļoti žel, ka cilvēkam ar lielu enerģiju un spēju cilvēkus uzmundrināt un priecēt ir jādodas mūžibas ceļā. To sirsnību un humora piesitienu vairs neredzēsim un nedzirdēsim. Bet atmiņā mums vienmēr būs SIRDSDZIESMA.

pirms 11 dienām, 2021.10.12 08:49

Latvijas ziņas