Mūžībā aizgājis latviešu aktieris Leonīds Grabovskis

61 gada vecumā aprāvies latviešu aktiera un režisora Leonīda Grabovska mūžs. Viņš bija talantīgs mākslinieks, kas filmējies latviešu un krievu kino filmās, nospēlējis daudzveidīgas lomas uz Latvijas Nacionālā teātra skatuves un rakstījis arī dzeju.

Latvijas Nacionālā teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Vasiļjeva portālam kasjauns.lv apstiprina, ka mūžībā aizgājis kādreizējais Latvijas Nacionālā teātra aktieris Leonīds Grabovskis. Mākslinieka nāves cēlonis pagaidām nav zināms.

Aktieris un režisors Leonīds Grabovskis dzimis 1949. gada 3. decembrī Rīgā, administratīvu darbinieku ģimenē. Mācījies Gulbenes 2. vidusskolā, 1975. gadā beidzis Latvijas Valsts Konservatorijas Teātra fakultāti. 1975. gadā kļuvis par Nacionālā teātra aktieri. Grabovsku dzimtā lielākoties ir radoši cilvēki. Leonīda mātesbrālis - aktieris un režisors Roberts Ligers, bet brālis - aktieris un režisors Romans Grabovskis.

Leonīda Grabovska spilgtākās lomas: Džefrijs (Dž. Goldmena izrādē "Lauva ziemā"), Melnais bruņinieks (Raiņa "Uguns un nakts"), Dons Huans (V.Šekspīra "Liela brēka, maza vilna"), Hamberts Hamberts (E.Olbija "Lolita"), Raskoļņikovs (F.Dostojevska "Noziegums un sods"), Jalmārs (H.Ibsena "Meža pīle"). Aktieris spēlējis arī komiskas lomas - Gustavu ar tauri (Ē.Kestnera "Emīls un Berlīnes zēni"), Hļestakovu (N.Gogoļa "Revidents"), Stabuli (V.Šekspīra "Sapnis vasaras naktī").

Pats veidojis dzejas programmas, interpretējot Ojāra Vācieša, Imanta Ziedoņa un Aleksandra Čaka dzeju.

Aktieris filmējies kinofilmās – "Pilsētas atslēgas", "Zobena ēnā", "Ja mēs visu to pārcietīsim", "Dzīvīte".

1998. gadā izdots Leonīda Grabovska dzejoļu krājums "Jūtu bezmiegs", bet 2001. gadā tika izdots viņa veidots apraksts "Mīlestības lieciniece": astoņpadsmitnieka dienasgrāmata.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas