Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Muzeju nakts pasākumi arī šogad piesaistījuši iedzīvotāju ļoti lielu interesi

Līdzīgi kā iepriekšējos gadus, arī vakar notikušie "Muzeju nakts" pasākumi piesaistīja ļoti lielu iedzīvotāju interesi.

Kā novēroja aģentūra LETA, iedzīvotāji aktīvi apmeklēja Rīgā esošos muzejus, pie ieejām veidojot pat burzmu un rindas.

Piemēram, pie Latvijas Kara muzeja, Barikāžu muzeja, Kuģniecības muzeja un Medicīnas muzeja ieejām cilvēki veidoja garas rindas. Lielu interesi guva arī Doma laukumā izstādītā fotoizstāde "Viena diena Latvijā" un performances pie Kino muzeja.

Līdzīga situācija bija vērojama Valsts Mākslas muzejā, pie kura visu vakaru bija pārdesmit metrus gara rinda, bet iekšā muzejā cilvēku bija tik daudz, ka dažam labam mākslas baudītājam pat trūka elpas.

Savukārt vairākus tūkstošus apmeklētāju pulcēja Muzeju nakts noslēguma pasākumi Andrejsalā.

Latvijas muzeji Eiropas pasākumā "Muzeju nakts" piedalās jau ceturto gadu, un dalībnieku skaits ar katru gadu aug. 2005.gadā Muzeju naktī savas durvis apmeklētājiem vēra 54 muzeji, 2006.gadā - 71, 2007.gadā - 85, šogad - 94 muzeji, kā arī vairāki atbalstītāji - Latvijas Nacionālā bibliotēka, Nacionālais teātris, "Apgāds Zvaigzne ABC", Benjamiņu namā iekārtotā viesnīca "Europa Royale Rīga", Gētes institūts, izstāžu zāle "Rīgas mākslas telpa", Jūgendstila centrs.

Muzeju nakts devīze "Komm morgen wieder" ("Nāc rīt atkal!") ir ne tikai kulinārijas inspirēta - tā sauc Latvijā iecienītās pēc baltvācu receptes gatavotās pildītās pankūkas. Devīze saprotama arī tieši - muzeji aicina apmeklētājus nākt arī nākamajā dienā - 18.maijā, kad Latvijā tiek atzīmēta Starptautiskā muzeju diena un daudzus muzejus varēs apmeklēt bez maksas, gan arī visu turpmāko gadu.

Muzeju nakts šogad norisinājās Vācijas kultūras mēneša gaitā, tādēļ tās tematika ir saistīta ar vācu kultūrvēstures atstātajām zīmēm Latvijā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas