"Musiqq" cīnīsies par vietu Eirovīzijas finālā

Ceturtdien, 12. maijā, plkst.22 Diseldorfā sāksies Eirovīzijas starptautiskā dziesmu konkursa otrais pusfināls, kur līdz ar astoņpadsmit valstu pārstāvjiem par vietu finālā un iespējamo uzvaru cīnīsies Latvijas pārstāvji "Musiqq".

Tiešraide LTV1 sāksies plkst.22, pirms tās – plkst. 21:15 - LTV1 programmā būs raidījums “Latvija, turam īkšķus!”. To vadīs Eirovīzijas nacionālajā atlasē iepazītais trio: LTV sporta žurnālists un Eirovīzijas “seja” Uģis Joksts, mūziķi un bijušie Eirovīzijas dalībnieki Valters Frīdenbergs un Jolanta Strikaite, informēja televīzijas pārstāve Ieviņa Ancena.

Eirovīzijas tiešraides būs skatāmas arī internetā - LTV (www.ltv.lv), LTV1 (www.ltv1.lv) un Eirovīzijas (www.eirovizija.lv) mājas lapās; skatīšanās būs ierobežota Latvijas teritorijā.

“Musiqq” otrajā pusfinālā startēs ar 17. kārtas numuru. Latvijai tajā būs jākonkurē ar Nīderlandes, Bosnijas un Hercegovinas, Ukrainas, Kipras, Austrijas, Zviedrijas, Moldovas, Beļģijas, Slovākijas, Izraēlas, Maķedonijas, Dānijas, Baltkrievijas, Bulgārijas, Igaunijas, Rumānijas, Slovēnijas un Īrijas pārstāvjiem.

Latvijas iedzīvotāji varēs balsot par 2. pusfināla dalībniekiem (protams, izņemot Latviju), kā arī par finālu. Balsot varēs gan ar telefona zvanu, gan īsziņu starpniecību. Balsošanai pa telefonu būs jāzvana uz numuru 905025-XX, kur pēdējie divi cipari ir dziesmas kārtas numurs. Savukārt balsošanai ar īsziņu palīdzību tās būs jāsūta uz numuru 82858, tekstā norādot tikai un vienīgi dalībnieka kārtas numuru. Par balsošanas noteikumiem skatītāji tiks informēti arī raidījuma laikā. Maksa gan par zvanu, gan īsziņu būs Ls 0.30. Balsojums sāksies jau pirms pirmās dziesmas, bet noslēgsies 15 minūtes pēc pēdējās dziesmas izskanēšanas. Balsojuma rezultātu veidos TV skatītāju un žūrijas balsojums proporcijā 50:50. Latvijas žūrijas vārdi tiks atklāti pusfināla laikā. 

Eirovīzijas dziesmu konkursa Starptautiskais fināls notiks sestdien, 14. maijā. To šogad komentēs Valters Frīdenbergs, bet Latvijas balsojuma rezultātus paziņos Aija Andrejeva.

LTV atgādina, ka viss par “Musiqq” un Latvijas delegācijas piedzīvoto Diseldorfā lasāms Eirovīzijas mājas lapā (www.eirovizija.lv) publicētajā dienasgrāmatā. Pie katras dienas apraksta atrodama arī plaša fotogalerija, ko veidojusi Latvijas delegācijas vadītāja Zita Kaminska. 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas