Mušas piespiež slēgt bērnudārzu 8

Pagājušajā piektdienā mušu mākoņi virs Vērgales kļuva biezāki nekā iepriekš. Vērgales pagasta pirmsskolas izglītības iestādes "Kastanītis" vadītāja Gaida Akerfelde nolēma slēgt bērnudārzu uz divām dienām, trešdien, 1. oktobrī, raksta "Kursas Laiks".

Pie veikaliem "Muižkalniņi" un "Top!" krājās kukaiņu kaudzes, bet pirmdienas rītā kaitinošo lidoņu bija vēl vairāk.

Bērnudārza auklītēm un audzinātājām ar mušu pletnēm augustā un septembrī nācies apkarot aizvien uzbrūkošos mušu pūļus. Līdzīgi klājies arī veikalos. "Kamēr bērni ir dārziņā, nav iespējams lietot indes. Pēc katras izšķaidītās mušas uz palodzes vai stikla paliek antisanitārs traips. Bērni nevar gulēt, jo mušas lien visur," norāda G. Akerfelde.

Bērnudārzs atsāk darbu trešdien, 1. oktobrī, tomēr G. Akerfelde lūdzas, kaut nebūtu pārlieku silts, jo mušas sarodas tieši siltajā un saulainajā laikā. Par uzlidojuma iemesliem G. Akerfeldei ir vien minējumi.

Vērgales veikalā "Muižkalniņi" turpinās cīņa ar mušām. "Ik dienu tērējam 36 eiro mušu indei. Ik pa laikam apsmidzinām logus, durvis, sētas durvis, pat taciņu veikala priekšā. Iekštelpās nākas iztikt ar pletnēm, jo šeit taču bulciņas un konditorejas izstrādājumi, kā arī maize ir pārdošanā," stāsta veikala vadītāja Velga Vītoliņa.

Kā vēsta delfi.lv, 1.oktobrī pēc divu dienu ilgās cīņas ar mušām, bērnudārzs "Kastanītis" ir atsācis darbu. "Visi esam ļoti priecīgi un smaidīgi, ka beidzot no mušām izdevies tikt vaļā," neslēpj bērnudārza vadītāja, gan piebilstot, ka gan auklītes, gan audzinātājas joprojām ir apbruņojušās ar mušu sišanai paredzētajām pletnēm, ja nu gadījumā tās atgriežas. Gan audzinātāja, gan arī pagasta vadītājs gan cer, ka iestājoties aukstajam laikam, vietējie iedzīvotāji no atkārtotiem uzlidojumiem būs pasargāti.


Plašāk "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Novadnieks

Šausmīgi, Pāvilostas novadā mušu mēris.Vai pie vainas nav vainīga ūdeļu ferma.

pirms 6 gadiem, 2014.10.01 10:49

esss...

mušas nav tikai vērgale vai pavilosta.... tas ir arī aizputē un kazdangā!

pirms 6 gadiem, 2014.10.01 13:32

CA

Va neatceraties ko mācīja Civilajā Aizsardzībā? Ja negaidīti parādās daudz mušu, ir noticis bakterioloģiskais uzbrukums! Vai tas nesaistās ar kaimiņvalsts kara kuģiem pie mūsu krastiem?

pirms 6 gadiem, 2014.10.01 14:38

otto

te ir vainīgie http://www.liepajniekiem.lv/zinas/novados/jau-redzamas-udelu-fermas-aprises-99174#/6 biju aizbraucis un pārliecinājos

pirms 6 gadiem, 2014.10.01 18:13

Latvijas ziņas