Mūrniece: nākamajam iekšlietu ministram jābūt politiķim un no JL

Nākamajam iekšlietu ministram jābūt politiķim, un tas noteikti būs no "Jaunā laika" (JL), otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Labrīt, Latvija!" uzsvēra demisionējusī ministre Linda Mūrniece, kura iekšlietu ministra pienākumus vēl pildīs līdz jūnija sākumam.

Viņa sacīja, ka līdz šim neviena no medijos minētajām kandidatūrām ne "Vienotībā", ne JL nav apspriesta, taču, kad būs pienācis laiks izvēlēties jaunu ministru, premjers to izdarīs.

"Līdz ar to nosaukt kādu konkrētu uzvārdu patlaban pilnīgi noteikti nevar, bet ir skaidrs, ka nākamais iekšlietu ministrs pilnīgi noteikti būs no "Jaunā laika"," teica Mūrniece.

Pēc demisionējušās ministres domām, viņas pēctecim arī nevajadzētu būt profesionālim, bet politiķim. "Es domāju, ka nē, jo tas tomēr ir politisks amats un mums nav patlaban arī profesionāļu valdība, kur tiktu pārstāvēti katras nozares eksperti," norādīja JL pārstāve un paskaidroja, ka politiķim arī ir daudz vienkāršāk paskatīties uz nozari no malas.

"Mūsu valstī tas [ministra amats] ir politisks amats un tikai ministrs var pieņemt politiskus lēmumus," viņa piebilda.

Viņasprāt, arī jaunajam Valsts policijas priekšniekam Artim Velšam nebūtu, par ko uztraukties saistībā ar krēsla stabilitāti, jo viņš jau parādījis sevi kā profesionālu cilvēku ļoti ilgus gadus, turklāt viņa amats ir pietiekami aizsargāts arī no likuma viedokļa.

"Nedomāju, ka jebkurš ministrs, jauns cilvēks, kurš noteikti nebūs eksperts šajā jomā un arī nepazīs šo sistēmu pārāk, sāks ar to, ka mainīs cilvēkus," minēja Mūrniece. Viņa nedomā, ka līdz ar viņas pēcteča nākšanu amatā varētu mainīties nozarē uzņemtais kurss vai iepriekš pieņemtie lēmumi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas