Molčanova atzinīgi vērtē normatīvo aktu grozījumos paredzēto atbildības sadalījumu mācību līdzekļu finansēšanā

Paredzētie grozījumi normatīvajos aktos, kas paredz valsts un pašvaldības atbildības sadalījumu mācību līdzekļu finansēšanā, vērtējami pozitīvi, jo šis jautājums tiks sakārtots juridiski, atzina Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja Ludmila Molčanova.

Lai gan Izglītības pārvaldes vadītāja nav detalizēti iepazinusies ar plānotajiem normatīvo aktu grozījumiem, šādu ieceri viņa atbalsta.

Kā jau ziņots, Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija) savukārt neatbalsta Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādāto valsts un pašvaldības atbildības sadalījumu mācību līdzekļu finansēšanā, norādot, ka par šo tēmu vēl nepieciešams diskutēt Latvijas Pašvaldību savienībā. "Kārtējo reizi tiek izdomāts, kādā veidā no valsts budžeta pleciem nomest kaut kādu summu uz pašvaldību budžetu pleciem," "Rietumu Radio" sacīja Sesks. Viņš uzskata šādu rīcību par nepieņemamu. Kā atzina Liepājas mērs, "tiesāties jau tāpēc neviens neies, jo mēs visi, kas dzīvojam šajā valstī, vēlamies, lai izglītības sistēma attīstās".

"Ļoti pozitīvi, ka juridiski normatīvajos aktos tiek nodalītas atbildības. Sabiedrībā diskusijas par to, kādi mācību līdzekļi būtu jāfinansē valstij un pašvaldībām un kādi - bērnu vecākiem, jau bija nonākusi galējībās. Emociju uzplūdā bija izskanējuši pat tādi viedokļi, ka valstij un pašvaldībām būtu jāfinansē pat burtnīcas vai dzēšgumijas, kas tomēr ir personīgās lietošanas priekšmeti. Es ceru, ka šie grozījumi normatīvajos aktos skaidri definēs, kas atbildīgs par konkrēto mācību līdzekļu finansēšanu," atzina Molčanova.

Kā ziņots, koalīcija konceptuāli atbalsta Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvājumu par valsts un pašvaldības atbildības sadalījumu mācību līdzekļu finansēšanā, tomēr vēl tiks vērtēta šādu izmaiņu ietekme uz valsts un pašvaldību budžetu.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem sacīja, ka konceptuāls atbalsts IZM izstrādātajiem grozījumiem normatīvajos aktos ir, tomēr patlaban koalīcija vienojusies šos grozījumus novirzīt saskaņošanai ar Finanšu ministriju (FM), lai novērtētu grozījumu ietekmi uz budžetu.

Ja būs nepieciešami būtiski budžeta līdzekļu pieprasījumi, jautājums tiks skatīts kontekstā ar 2014.gada budžetu, skaidroja premjers. Savukārt, ja nepieciešamības pēc būtiskiem papildu līdzekļiem nav, tad šos grozījumus normatīvajos aktos varēs virzīt uz priekšu.

Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, komentējot Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) aplēses, ka pašvaldībām būs nepieciešami papildu 6,25 miljoni latu gadā, lai īstenotu IZM iecerēto, aģentūrai LETA sacīja, ka izvērtēs to, kā arī iepazīsies ar aprēķiniem, vienlaikus arī FM izvērtēs, vai tas radīs papildu slogu pašvaldībām.

Ministrs arī pauda viedokli, ka šādas izmaiņas liks izvērtēt izdevumus un efektīvi izmantot resursus.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas