Ministru prezidents Valdis Dombrovskis nolēmis demisionēt; viņa lēmumu gan peļ, gan ciena

Uzņemoties politisko atbildību par traģēdiju Zolitūdē, par atkāpšanos no amata trešdien paziņoja ministru prezidents Valdis Dombrovskis. Viņa lēmums tiek uztverts gan kā politiskās atbildības uzņemšanās, gan kā pārsteidzīgs lēmums.

V. Dombrovskis par demisiju paziņoja pēc tikšanās ar Latvijas prezidentu Andri Bērziņu. Ministru prezidents uzskata, ka pašreiz ir nepieciešama jauna valdība, kurai ir Saeimas vairākuma atbalsts un kura ar jaunu uzticības mandātu spēs risināt valstī esošās problēmas. Dombrovskis valdību vada kopš 2009.gada marta.

Kaut arī ministru prezidents par demisiju paziņoja tikai pirms dažām stundām, viņa lēmums tiek plaši apspriests gan sociālajos tīklos, gan cilvēkiem tiekoties klātienē.

Vaiņodes novada domes priekšsēdētājs Visvaldis Jansons portālam par demisiju saka : "Tas ir negaidīti. Man žēl, ka viņš aiziet, jo bija mierīgs un prata tikt galā ar ministriem un partijām. Savā ziņā tā ir aiziešana no atbildības, šis viņam ir vieglākais ceļš".

Liepājas dzejniece Jana Egle komentē : "Ir liels apmulsums, jo to var izmantot cilvēki, kuriem patīk haoss. Valsts būs aizņemta ar valdības veidošanu. Cienu Valda Dombrovska lēmumu, augsti to novērtēju".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas