Ministru prezidenta Valda Dombrovska biogrāfija

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis  ("Jaunais laiks", "Vienotība") kopš 2009.gada 12.marta vada Latvijas valdību. Viņš ievēlēts arī 11.Saeimā un ir viens no visvairāk iedzīvotāju atbalstītajiem deputātu kandidātiem.

Pirms stāšanās valdības vadītāja amatā 2009.gadā viņš teju piecus gadus – kopš 2004.gada jūlija – bija Eiropas Parlamenta deputāts.

Dombrovskis karjeru sācis, strādādams par laborantu Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā, kā arī guvis pieredzi zinātniskās pētniecības jomā ne vien Latvijā, bet arī Vācijā un ASV.

No 1998. līdz 2002.gadam viņš strādājis Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldē par ekonomistu, vēlāk ievēlēts 8.Saeimā un bijis finanšu ministrs Einara Repšes ("Jaunais laiks", JL) valdībā.

Pēc Repšes valdības krišanas Dombrovskis līdz 2006.gada pavasarim bijis toreizējā ekonomikas ministra Krišjāņa Kariņa (JL) padomnieks.

2004.gadā Dombrovskis ievēlēts Eiropas Parlamentā. No 2004. līdz 2006.gadam viņš bijis Ziemeļu Investīciju bankas kontroles komitejas loceklis.

Politiskās gaitas viņš sācis 2002.gadā, kad JL dibināšanas kongresā ievēlēts par valdes locekli.

Dombrovskis ieguvis maģistra grādu fizikā, profesionālo maģistra grādu muitas un nodokļu administrēšanā un inženierzinātņu bakalaura grādu ekonomikā. Viņš prot angļu, krievu un vācu valodu, ir pamatzināšanas spāņu valodā.

Dombrovskis dzimis 1971.gadā, viņš ir precējies.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas