Mierīgi beigusies protesta akcija pret jaunajiem Latvenergo tarifiem

Mierīgi un bez starpgadījumiem beigusies protesta akcija pie Rīgas pils un Saeimas ēkas, kuras laikā aptuveni 1000 cilvēku izteica  savu neapmierinātību par jaunajiem Latvenergo tarifiem.

Jau ziņots, ka protesta organizētāji megafonā aicināja cilvēkus piedalīties akcijā un paust savu attieksmi pret Latvenergo jaunajiem tarifiem un pret valdības darbu.

Iedzīvotāji savās runās aicināja nepieļaut turpmāk "jostu savilkšanu" un līdzekļu samazināšanu dažādās jomās.

Protestētājiem bija plakāti, kas vēstīja: "Gribu dzīvot! Gribu ēst! Negribu vairs skalus plēst!", "Vai mūs grib iedzīt tumsas valstībā?", ""Latvenergo"! Nedzen tautu izmisumā!", ""Latvenergo" tarifi - genocīds pret Latvijas iedzīvotājiem!", "Mēs varam mainīt savu Latviju!" un citi, raksta LETA.

Tāpat protestētāju rokās bija plakāti ar premjera Valda Dombrovska fotogrāfiju, kurai piezīmēts cūkas šņukurs.

Piketā starp iedzīvotājiem pulcējās arī dažādu politisko spēku pārstāvji. Protestētāji vēlējās sagaidīt Valsts prezidentu Valdi Zatleru,  saucot grupas  Labvēlīgā tipa dziesmas vārdus "pīrādziņ nāc ārā". Prezidents pie protestētājiem neznāca, bet uzņēma astoņus cilvēkus pie sevis Rīgas pilī.

Pie protestētājiem uz īsu brīdi iznākusi arī Saeimas spīkere Solvita Āboltiņa, kura aprunājās ar dažiem protesta akcijas dalībniekiem.

Starp protestētājiem bija arī biedrības Antiglobālisti dalībnieki un vairāki Arodbiedrību pārstāvji.

Protestētāju rindas apstaigāja kāda sieviete, kura vāc parakstus par Latvenergo jauno tarifu atcelšanu, līdz plkst. 12.30 bija savākti aptuveni četri tūkstoši parakstu.

Protestētāji nekārtības neizraisīja un uzvedās mierīgi, bija ieradušies arī daži cilvēki ar salauztiem lietussargiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas