Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Meža postījumus kompensēs ES fonds

Ja mežaudzi iznīcinājis ugunsgrēks vai dabas katastrofa, tās atjaunošanu finansēs no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai, paredzot Latvijas valsts līdzfinansējumu.

To nosaka “Lauku attīstības programmas 2007. – 2013. gadam” aktivitātes “Mežsaimniecības ražošanas potenciāla atjaunošana ugunsgrēku un/vai dabas katastrofu radīto postījumu vietās” īstenošana.

Atbalstu varēs saņemt fiziska persona, kurai pieder meža platības, juridiska persona, kuras meža īpašuma pamatkapitāls veido vismaz 50 procentus, kā arī pašvaldības, kuru īpašumā ir mežs.

Atbalsta pretendentam Lauku atbalsta dienesta reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē jāiesniedz iesniegums divos eksemplāros, ar Valsts meža dienestu saskaņota meža apsaimniekošanas plāna kopija un Zemesgrāmatas apliecības vai Nostiprinājuma raksta kopija, uzrādot arī oriģinālu. Priekšroka būs tiem, kuri pieteiksies pirmie.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas