Metereologs nākamgad vasarā prognozē teju tropiskus laikapstākļus

Nākamā vasara varētu būt karsta un ar teju tropiskiem laikapstākļiem, intervijā "Latvijas Avīzei" pieļāvis Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognožu nodaļas vadītājs Andris Vīksna.

"Arī nākamajā gadā varētu būt karsta vasara, teju tropiski laikapstākļi. Vasaras laikā iedzīvotājiem jābūt sevišķi piesardzīgiem, kad nāk negaisa mākoņi. Pēdējos gados tie sinoptiķiem sagādā pamatīgas galvassāpes," atzinis metereologs.

Lielā mitruma un augstās gaisa temperatūras dēļ izaug milzīgi gubu lietusmākoņi, kas rada gan spēcīgas lietusgāzes, gan krusu, gan grūti prognozējamas, krasas vēja brāzmas. Šiem negaisa lietusmākoņiem ir lokāla daba. Tie izveidojas dažu stundu laikā, izdara savu posta darbu un izšķīst. Šādus mākoņus var prognozēt labākajā gadījumā pāris stundas iepriekš, stāstījis Vīksna.

Savukārt, runājot par ziemu, Vīksna sacījis, ka janvārī saglabāsies līdzīga gaisa temperatūras anomālija kā decembrī, kas bijis ļoti silts mēnesis, pat 2-4 grādi virs normas. Arī janvārī būs diezgan nepastāvīgs laiks, Latvijai bieži viens aiz otra pietuvosies Atlantijas cikloni, kas atnesīs siltas gaisa masas no dienvidrietumiem. Bieži gaidāmi nokrišņi – lietus, slapjš sniegs, arī sniegs – un dominēs dienvidrietumu vējš.

Iespējams, ka Latvijā raksturīgā ziema klasiskajā izpratnē iestāsies, tuvojoties februārim. Tad varētu būt stiprs sals – arī mīnus 20 grādi, prognozējis Vīksna.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas