Mediķi veselības ministra izraudzīšanas procesā aicina izvairīties no eksperimentiem

Izraugoties jaunu veselības ministru, partijām ir jāizvairās no nepārdomātiem eksperimentiem, virzot šajā amatā cilvēkus, kuri pieraduši mainīt ministrijas, teikts Latvijas Slimnīcu biedrības, Veselības aprūpes darba devēju un Latvijas Ārstu biedrības paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

Organizāciju vadītāji vēršas pie partijas "Vienotība", Zaļo un zemnieku savienības un nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, aicinot depolitizēt jautājumu par veselības jomas piekritību partijām un izvēlēties ministru pēc zināšanām, profesionalitātes, pieredzes un spējām.

Viņi norāda, ka veselības ministram būtu jāpārzina sabiedrības veselība, veselības ekonomika un veselības menedžments.

Kā papildu apstāklis, viņuprāt, būtu jāvērtē arī svešvalodu zināšanas, pieredze sadarbībā ar Eiropas veselības organizācijām un Pasaules Veselības organizāciju, kā arī izpratne par kopējām Eiropas veselības aprūpes tendencēm.

"Veselības aprūpe ir tiktāl finansiāli un politiski novājināta pēdējos trīs gados, ka nepārdomāti soļi un spontāni paziņojumi par "čurikiem kabatās" attiecībā uz iespēju ārstēt vai neārstēt pacientus varētu izraisīt plašu veselības jomas destabilizāciju. Tāpat bažas rada farmācijas biznesa aktivitātes, kas cīnās par ietekmi veselības politikā. Starp tautas veselību un farmācijas biznesu nedrīkst likt vienlīdzības zīmi," teikts organizāciju paziņojumā.

Noslēgumā aicināts atbildīgi izturēties pret veselības jomu un atzīt to par prioritāti valdības deklarācijā, izvērtēt iespējas piesaistīt nozarei papildu budžeta līdzekļus, strauji izstrādāt jaunu Ārstniecības likumu un Sabiedrības veselības likumu, kā arī pārstrādāt virkni novecojušu Ministru kabineta noteikumu.


Pievieno komentāru

Latvijas ziņas