Mediķi aicina rūpēties par drošību brauktuvju tuvumā

Jau ziņojām par traģisko notikumu Durbes novadā, bet kopumā līdz šim novembra mēnesī Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta mediķi jau vairāk nekā 30 cilvēkus, kurus notriekušas automašīnas, nogādājuši slimnīcās ar dažādām traumām.

Uz ielām cieš ne tikai gājēji, bet arī riteņbraucēji un nereti cilvēki tiek notriekti pat uz gājēju pārejām. Diemžēl jāatzīst, ka daļa notriekto cilvēku ir alkohola reibumā, pārvietojušies pa nepareizo ceļa pusi un autovadītājiem nav bijuši saredzami (bijuši bez atstarotāja).

NMP dienesta mediķi aicina iedzīvotājus būt ļoti piesardzīgiem diennakts tumšajā laikā šķērsojot ielas vai pārvietojoties gar ceļu malām, jo cilvēka un automašīnas sadursmes rezultātā cilvēks var gūt ļoti smagas un dzīvībai bīstamas traumas. Smagākos gadījumos, kad gājējs tiek notriekts vai pat "pamests gaisā" un krītot atsitas pret mašīnu un zemi, cilvēks var gūt komplicētus roku, kāju, iegurņa, krūškurvja, ribu un mugurkaula lūzumus, kas var kombinēties ar iekšējo orgānu un galvas sasitumiem un asins izplūdumiem.

Arī autovadītājus aicinām būt piesardzīgiem un respektēt kājāmgājējus, jo, kā jau minēts iepriekš, negadījumi nereti notiek arī uz gājēju pārejām.

Ieteikumi gājēju drošībai tumšā laikā:

•  Izejot uz ielas, pie apģērba vai somas ir jābūt atstarojošam elementam;

•  Ja pārvietojoties pa ceļiem, šosejām un to nomalēm, aicinām izmantot ne tikai atstarojošus elementus pie apģērba, bet arī iedegtus kabatas lukturīšus;

•  Pārvietojieties par ceļa nomali vai braucamo daļu tikai tad, ja citādāk nav iespējams. Ja to darāt, tad turieties pēc iespējas tuvāk ceļa ārējai malai un ejiet pretī mašīnu braukšanas virzienam un obligāti pārliecinieties par to, ka esat autovadītājiem pamanāms;

•  Laikā, kad pat dienas gaišajā laikā ir miglains, lietains un pelēks, aicinām pārdomāt iespēju izvēlēties košāku apģērbu vai kādu apģērba detaļu, kas var izcelt un padarīt jūs pamanāmāku pelēkajās rudens dienās;

• Aicinām vecākus īpaši uzmanīgi izvēlēties apģērbu bērniem. Veikali piedāvā gan jakas, gan mēteļi ar apģērbā jau iestrādātiem atstarojošiem elementiem. Tāpat atstarojošie elementi tiek izvietoti arī uz skolas somām. Tādēļ mediķi aicina vecākus – padariet savus bērnus redzamus!

• Šķērsojiet ielu tam paredzētās vietās (pie luksofora, gājēju pārejas u.c.), bet ja tas nav iespējams vairakkārt pārliecinieties vai izvēlētais ceļš ir drošs. Ejiet nevis taisnāko, bet drošāko ceļu!

• Tāpat kā autovadītāji nedrīkst pie stūres sēsties alkohola reibumā, arī gājēju drošība nav savienojama ar alkohola lietošanu!

Minētie noteikumi jāievēro ne tikai gājējiem, bet arī personām, kas brauc ar riteni, skeitbordu, skrituļslidām, skrejriteni un invalīdu ratiņiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas