Medijiem uzticas 57 procenti Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju

Visvairāk Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji uzticas izglītībai, medicīnai un presei, TV, radio, - liecina tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras "TNS Latvia" sadarbībā ar telekompāniju LNT aprīlī veiktā aptauja.

62% aptaujāto ļoti lielā mērā uzticas vai drīzāk uzticas izglītībai, 58% - medicīnai, 57% - presei, TV un radio.

Arī baznīcai uzticas 57% aptaujāto, 13% aptaujāto ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem ir teikuši, ka baznīcai uzticas ļoti lielā mērā.

Sociālajiem tīkliem uzticas 48% aptaujāto. Bruņotajiem spēkiem - 47%, policijai - 46%, tiesai - 40%. Novada/pilsētas pašvaldības domes vadībai uzticas 40% aptaujāto, un 40% uzticas Valsts prezidentam, savukārt nevalstiskajām organizācijām uzticas 38%.

Valdībai, Saeimai un politiskajām partijām uzticēšanās ir salīdzinoši ļoti zema - vairākums aptaujāto ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem neuzticas šīm institūcijām - piedevām vairāk nekā trīs piektdaļas jeb 62% nemaz neuzticas šīm institūcijām.

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra "TNS Latvia" veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2011. gada 5. aprīļa līdz 7. aprīlim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 600 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas