Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mašīnas no invalīdiem paredzētām stāvvietām evakuēs 1

Nupat Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas paredz piespiedu kārtā uz speciālu stāvvietu pārvietot tos transportlīdzekļus, kas bez speciālas atļaujas atkārtoti - divas vai vairākas reizes gada laikā - novietoti invalīdiem paredzētā un attiecīgi apzīmētā stāvvietā, vēstī CSDD sabiedrisko attiecību dienests.

Evakuēt paredzēts arī tos transportlīdzekļus, kas novietoti stāvēšanai uz tiltiem, estakādēm, ceļa pārvadiem un zem tiem. Šie grozījumi stāsies spēkā 2009. gada 1. janvārī.

Šādi noteikumi pieņemti, lai cīnītos ar ļaunprātīgajiem autovadītājiem, kas savus transportlīdzekļus mēdz novietot invalīdiem paredzētajās stāvvietās pat 12 reizes gadā.

Pirmo reizi atstājot savu transportlīdzekli šajās autostāvvietās, tiks piemērots naudas sods Ls 20 apmērā, bet, ja tas atkārtosies, transportlīdzekļa īpašniekam atkārtoti piešķirs naudas sodu un šo transportlīdzekli nekavējoties evakuēs uz speciālu autostāvvietu. Izdevumus, kas saistīti ar transportlīdzekļa piespiedu pārvietošanu un glabāšanu sedz šī transportlīdzekļa īpašnieks.

Šobrīd ierosināti un jau divos lasījumos apstiprināti grozījumi par naudas soda paaugstināšanu līdz 40 latiem par neatļautu transportlīdzekļa novietošanu invalīdiem paredzētās stāvvietās.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Latvijas ziņas