Marts bijis trešais siltākais novērojumu vēsturē

Arī martā gaisa temperatūra bijusi krietni virs normas, turklāt tas bijis trešais siltākais Latvijas meteoroloģisko novērojumu vēsturē, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Martā vidējā gaisa temperatūra bija plus 3,4 grādi, kas ir 4,7 grādus siltāk par ilggadīgo normu. Meteoroloģisko novērojumu vēsturē vēl siltāks marts bija 1990. un 2007.gadā. Aizvadītā mēneša laikā maksimālās gaisa temperatūras rekordi tika pārspēti astoņās dienās, vissiltākā bija marta otrajā dekādē, kad vietām gaisa temperatūra paaugstinājās virs plus 15 grādiem.

Pavasara pirmais mēnesis bijis nokrišņiem bagāts - kopējais nokrišņu daudzums bija 38,5 milimetri, kas ir 110% no normas. Lielākā daļa nokrišņu fiksēti marta pirmajā un trešajā dekādē, savukārt otrajā dekādē nokrišņu daudzums bija vien 9% no dekādes normas. Savukārt saules spīdēšanas ilgums martā bijis normas robežās.

Mēneša pirmajā un trešajā dekādē laika apstākļus Latvijā noteica cikloni ar atmosfēras frontēm, tāpēc piekrastē vēja ātrums brāzmās pastiprinājās līdz 15-19 metriem sekundē, bet 23. un 30.martā vietām pat līdz 21 metriem sekundē. Mērenāks vēja ātrums bija otrajā dekādē, kad laika apstākļus noteica anticiklons.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas