Maršrutos Rīga-Liepāja, Rīga-Sigulda un Rīga-Krustpils būs jauni vilcienu reisi

Maršrutos Rīga-Liepāja, Rīga-Sigulda un Rīga-Krustpils no 8.decembra būs jauni vilcienu reisi, savukārt Cēsu ekspresreiss tiks pagarināts līdz Valmierai, aģentūru LETA informēja Autotransporta direkcijas pārstāve Lilita Pelčere.

Nodrošinot ātrāku nokļūšanu galamērķī, Krustpils un Valgas līnijā vilciens turpmāk nepieturēs astoņās maz pieprasītās stacijās. Savukārt deviņās citās stacijās vilciens apstāsies retāk. Papildus tam izmaiņas gaidāmas arī autobusu maršrutos, kas tiks pieskaņoti vilcienu reisiem, vēsta LETA.

Vilciena maršrutā Rīga-Liepāja turpmāk līdzšinējo divu reisu vietā tiks izpildīti četri reisi nedēļā - papildus jau esošajiem reisiem vilciens no Rīgas virzienā uz Liepāju izbrauks arī svētdienās plkst.13.46, bet no Liepājas uz Rīgu - sestdienās plkst.8.05.

Jauns reiss tiks atklāts arī maršrutā Rīga-Sigulda - turpmāk darbadienās vilciens no Rīgas izbrauks arī plkst.6.50.

Tāpat par vienu reisu vairāk būs maršrutā Rīga-Krustpils - turpmāk vilciens no Krustpils katru dienu izbrauks arī plkst.18.17.

No 8.decembra Valmieras iedzīvotāji varēs izmantot ekspreša reisa priekšrocības, jo Cēsu ekspresis tiks pagarināts līdz Valmierai. Turpmāk vilciens katru darbadienu no Valmieras izbrauks plkst.6.44. Pa ceļam tas apstāsies pieturā "Lode", "Cēsis", "Sigulda" un "Zemitāni". Savukārt virzienā no Rīgas uz Cēsīm/Valmieru vilciens izbrauks plkst.17.27, nevis kā līdz šim - plkst.17.30. Valmierā vilciens pienāks plkst.19.09. Izmaiņas būs arī atsevišķos Valmieras pilsētas sabiedriskā transporta reisos, kas tiks pielāgoti vilciena kustības sarakstam.

Krustpils un Valgas līnijā vilciens turpmāk neapstāsies astoņās mazajās stacijās, kurās līdz šim vidējais apkalpoto pasažieru skaits bija no 0,2 līdz 2,6. Valgas līnijā tiks atcelta apstāšanās sešās mazajās pieturvietās - pieturvietā "Baltezers" (Ādažu novadā), "Silciems" (Inčukalna novadā), "Bāle" (Beverīnas novadā), "Brenguļi" (Beverīnas novadā), "Seda" (Strenču novadā) un "Saule" (Valkas novadā), bet Krustpils līnijā - pieturā "Dendrārijs" (Skrīveru novadā) un "Ozolsala" (Krustpils novadā).

Līdz ar jaunajām izmaiņām Valgas līnijā pasažieri, kuri brauc maršrutā Rīga-Sigulda, galamērķī nokļūs piecas minūtes ātrāk. Maršrutā Rīga-Valga un Rīga-Valmiera laika ietaupījums vienā virzienā atsevišķos reisos būs pat līdz 18 minūtēm. Savukārt Krustpils līnijā tiks atcelta vilciena apstāšanās divās mazajās pieturās, bet četrās pieturās tas turpmāk apstāsies retāk, tādējādi pasažieri, kuri brauc virzienā uz Krustpili, Daugavpili, Madonu, Rēzekni un Zilupi, galamērķī būs līdz astoņām minūtēm ātrāk. Īpašu ātruma uzlabojumu izjutīs maršruta Rīga-Zilupe pasažieri, kuri brauc pēcpusdienas reisā, jo tas galapunktā nonāks par 36 minūtēm ātrāk.

Lai pasažieri ātrāk nokļūtu galapunktā, no 8.decembra vairākās vilcienu līnijās tiks samazināts vilcienu apstāšanās biežums mazāk noslogotajās pieturās. Maršrutā Rīga-Ķemeri-Tukums 2 vilciens retāk apstāsies pieturā "Milzkalne" un "Kūdra". Maršrutā Rīga-Jelgava tiks samazināts apstāšanās biežums pieturā "Cena", maršrutā Rīga-Saulkrasti-Skulte - pieturā "Ķīšupe" un "Inčupe", savukārt maršrutā Rīga-Ogre-Lielvārde-Aizkraukle vilcieni tik bieži neapstāsies pieturā "Muldakmens", "Kaibala", "Dārziņi" un "Rumbula".

Tāpat no 8.decembra spēkā stāsies izmaiņas 33 autobusu maršrutos, lai nodrošinātu iedzīvotājiem, kuri dzīvo astoņu mazo vilciena staciju tuvumā, pārvietošanās alternatīvas. Izmaiņas saistītas ar jaunu pieturu iekļaušanu esošajos autobusu maršrutos.

Informācija par izmaiņām tiks izvietota attiecīgajās dzelzceļa stacijās.

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja pasažieru un kravu pārvadājumu jomā. Tās darbība galvenokārt saistīta ar sabiedriskā transporta - pasažieru pārvadājumu ar autobusu un vilcienu - plānošanu, licenču izsniegšanu kravu un pasažieru komercpārvadājumiem un atļauju izsniegšanu starptautisko pārvadājumu veikšanai.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas