"manabalss.lv" nedēļas laikā saņem jau 30 iedzīvotāju iniciatīvu; portāla veidotāji uzskata, ka sniega bumba sākusi velties 5

Pēc oligarhu kapusvētku pasākuma Daugavmalā internetā izveidotā platforma "manabalss.lv" nedēļas laikā saņēmusi vairāk nekā 30 iniciatīvu, aģentūrai BNS pastāstīja platformas veidotāji Jānis Erts un Kristofs Blaus.

Sākotnēji autorizēties savas iniciatīvas pieteikšanai varēja triju banku klienti, bet tuvākajā laikā to varēs jau sešu banku klienti.

"Cilvēki zvanījuši uz banku un teikuši, ka šī iespēja viņiem ir nepieciešama, lai varētu parakstīties "manabalss.lv" platformā. Bankas ar mums sazinājās, ka viņu klienti viņiem to pieprasa," klāstīja Erts, kurš uzskata, ka sniega bumba ir sākusi velties, cilvēkiem apzinoties savas balss ietekmi uz lēmumu pieņemšanu.

"Sabiedrībai šis laiks būtu jāizmanto. Tas ir laiks, kas stiprinātu demokrātiju Latvijā un sabiedrības tiesības. Jo lielāks atbalsts parādīsies, jo lielāka būs politiskā griba to realizēt, īpaši pirms vēlēšanām," sacīja Erts.

Savu ideju "manabalss.lv" var pieteikt, reģistrējoties caur internetbanku. Tad to izskata eksperti, lai iniciatīva būtu visiem skaidra un saprotami formulēta.

"Platforma radīta tāpēc, lai jebkuram būtu iespēja iesniegt savu viedokli. Mirklī, kad iesniedz iniciatīvu, eksperti konsultatīvā kārtā to izskata, formulējot skaidrāk, lai tai būtu labāks efekts," paskaidroja portāla veidotājs.

Pēc tam iesniedzējam ir uzdevums savākt iniciatīvai simts atbalstītāju, lai parādītu, ka šī problēma skar arī vēl citus, un tad tā nonāk galvenajā lapā. Ekspertu pagaidām esot 10–15, kuri darbojas brīvprātīgi.

Iniciatīvu pēc desmit tūkstošu parakstu savākšanas tālāk virza cilvēks vai arī portāla veidotāji.
Iesniegtās iniciatīvas ir par politiskiem jautājumiem, bet ir arī asprātīgas iniciatīvas, kā arī daudz praktisku ierosinājumu.

Pirmā iniciatīva jau nonākusi Saeimā kā likumprojekts. Priekšlikums, kas pašlaik no "Vienotības" deputātiem iesniegts Saeimas prezidijam, paredz grozīt Saeimas Kārtības rulli, nosakot, ka ne mazāk kā 10 000 Latvijas pilsoņu ir tiesības, norādot savu vārdu, uzvārdu un personas kodu, iesniegt Saeimā kolektīvu iesniegumu, kas skar kādu likumdošanas ceļā izskatāmu jautājumu. Parakstus kolektīvajam iesniegumam var vākt arī elektroniski, ja tiek nodrošināta parakstītāju identifikācija un fizisko personu datu aizsardzības drošums. Pirms balsošanas Saeimā par iesnieguma tālāku virzību vārdu dod kolektīvā iesnieguma parakstītāju izvirzītajam pārstāvim, kā arī diviem deputātiem: vienam ‒ par, otram ‒ pret.

Uz platformu "manabalss.lv" šonedēļ savā pēdējā uzrunā Saeimai norādīja arī Valsts prezidents Valdis Zatlers. Viņš bija gatavojies nedēļas sākumā iesniegt Saeimā likuma grozījumus par ārzonu firmu patiesajiem īpašniekiem. Taču portāls "manabalss.lv" par šo ideju jau bija sācis vākt parakstus.

"Tautas līdzdalība, pilsoņu līdzdalība politiskajos procesos ir acīmredzama. Tāpēc es aicinu jūs ieklausīties un atlikušajā laikā aktīvi rīkoties," sacīja Zatlers.

Platformas izveidei finansējumu atvēlējuši vairāki uzņēmumi, kā arī "Sorosa fonds ‒ Latvija", lai, pēc Erta teiktā, atalgojumu varētu izmaksāt programmētājiem, jo platformas tehniskās iespējas tiks paplašinātas.

Sākotnēji platformā varēja autorizēties "Swedbank", "SEB bankas" un "Latvijas Krājbankas" internetbankas klienti, bet tuvākajā laikā platformā varēs parakstīties un iniciatīvas iesniegt, arī autorizējoties no "Nordea", "Citadeles" un "DnBNord" internetbankas.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

:Dkarma:D

ir 30 iniciatiivas, bet 10k parakstu netaa vaac vairaakas nedeeljas... kas ir mega leeni... kas savukaart pieraada, ka taa ir shauru cilveeku grupa, kuru tas tieshaam interesee un kas uz to panesaas... Jaunieshi, kas ir lielaakaa dalja interneta lietotaaji-par taadu lapu visticamaak NEKo nezin, jo ir tak draugjeljos jaadraiskojas! Lai tak tie vecie atdod galus...

pirms 9 gadiem, 2011.06.19 17:34

sos

atbalstīsim ,,manabalss''- ,jeb ārzemju banku oligarhus !- gluzi ka jau mulķu zemē piedienas!

pirms 9 gadiem, 2011.06.19 13:42

sos

sorosiiti ,,labie '',atmet kapeicinu labiem darbiem ,lai savi paradiitu no vienas puses ,un neredzetu otru pusi ,ka tie paklauj un iznicina veselas tautas .

pirms 9 gadiem, 2011.06.19 13:40

tio to ???

Jā, protams, labāk ir, ka nekā nav! Un Sorosa fonds-Latvija līdzfinansē arī, piemēram, pieaugušo izglītības kursus Kazdangā - tad arī kazdandznieki būtu sorosīti?!

pirms 9 gadiem, 2011.06.19 11:16

???

labi skan - manu ideju pielabos eksperti un apstiprinās sorosa onkulis !!

pirms 9 gadiem, 2011.06.19 10:49

Latvijas ziņas