Mākslas augstskolu rīkotajā protesta akcijā piedalās septiņi simti cilvēku

Latvijas Mākslas augstskolu asociācijas rīkotajā protesta akcijā pret ieceri samazināt budžeta vietu skaitu arī Kultūras ministrijas pārraudzībā esošajās augstskolās pirmdien pulcējušies aptuveni 700 iedzīvotāji, novēroja aģentūra BNS.

Lielākoties gados jaunie protesta dalībnieki tur dažādus plakātus, kuros uzrunāta kultūras ministre Sarmīte Ēlerte ("Vienotība") un tiek protestēts pret valdības iecerēto reformu, piemēram, "Sarkangalvīte: ēd mani, neaiztiec māksliniekus", "Ēlerte, Tava vieta ir mūsu pusē" un citus.

Akcijas dalībnieki protesta gājienā devās kolonnā pa četri, un pie labās rokas tiem piesprausta lapa ar Ēlertes ģīmetni. Gājiena laikā tika dziedātas dziesmas un izkliegti dažādi saukļi, piemēram, "Nedzen nākamo Purvīti purvā". Dažiem akcijas dalībniekiem līdzi ir arī sitamie instrumenti - bungas un šķīvji.

Protesta dalībniekus uzrunāja arī Ēlerte, kuras runas beigās no akcijas dalībniekiem izskanēja arī aicinājums atlaist Saeimu.

Protesta dalībnieki, nonākuši līdz valdības ēkai, sauca ārā arī premjeru Valdi Dombrovski ("Vienotība"), kurš gan līdz šim uz aicinājumu nav atsaucies.

Patlaban gājiena dalībnieki pulcējas pie valdības ēkas un prom neiet. Notiekošo uzmana vairāki desmiti policistu.

Jau vēstīts, ka pirmdien Latvijas Mākslas augstskolu asociācija rīko akciju, protestējot pret valdības iecerētajiem budžeta konsolidācijas pasākumiem, kas paredz arī budžeta vietu skaita samazināšanu Kultūras ministrijas pārraudzībā esošajās augstskolās.

Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors docents Andris Teikmanis aģentūru BNS informēja, ka mākslas akcijas "Pastaiga – 2" maršruts vedīs no Latvijas Mākslas akadēmijas līdz Kultūras ministrijai, bet pēc tam cauri Esplanādei līdz Ministru kabinetam.

Protesta pastaiga notiek no plkst.9.30 līdz 12.

Gājienā dodas Latvijas Mākslas akadēmijas, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Latvijas Kultūras akadēmijas pārstāvji un studenti.

Asociācija uzsver, ka samazinājums kultūras un mākslas augstākajā izglītībā faktiski nozīmē, ka šogad studijas par budžeta līdzekļiem sāks par 60% jeb 149 studējošiem mazāk nekā iepriekšējos gados.

Kultūras ministre Sarmīte Ēlerte ("Vienotība") piektdien paziņoja, ka kultūras nozares trim augstskolām paredzētais finansējuma samazinājums ir lielāks nekā citām augstskolām, un tāpēc tas nav pieņemams. Ministre aicina visām augstskolām izstrādāt vienotu pieeju.

Jau ziņots, ka valdībā panākta vienošanās par budžeta konsolidācijas pasākumiem. Tie arī paredz no 1.septembra Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta izdevumus samazināt par 600 tūkstošiem latu, bet Kultūras ministrijas budžetu - par 400 tūkstošiem latu. To iecerēts paveikt, samazinot budžeta vietu skaitu augstskolās.

Pirmdien, 28.februārī, valdība skatīs alternatīvus budžeta konsolidācijas pasākumus.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas