LŽA: Streipa atlaišana un raidījuma slēgšana viena vārda dēļ ir nesamērīga un neadekvāta reakcija 1

Žurnālista Kārļa Streipa atlaišana un raidījuma "Skats no malas" slēgšana viena vārda dēļ ir nesamērīga un neadekvāta reakcija, tā Latvijas Televīzijas (LTV) lēmumu novērtējusi Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA).

"Streipa atlaišana un raidījuma slēgšana viena vārda dēļ ir nesamērīga un neadekvāta reakcija," sacīts paziņojumā, kas publicēts LŽA mājaslapā.

Asociācija norāda, ka neatbalsta rupjību lietošanu, tomēr iestājas par tiesībām izteikt arī asus viedokļus. Žurnālistu organizācija arī uzskata, ka Streipa atlaišana bijusi sasteigta, kas rada aizdomas par izrēķināšanos kādu politisku vai ekonomisku interešu dēļ.

"Saskaņā ar likumu godu un cieņu var aizskart, tikai izplatot nepatiesas ziņas. Tas, vai Streipa izrunātais vārds ir ziņa vai viedoklis, būtu jāvērtē juristiem," uzsver LŽA.

Asociācijas Ētikas komisijas vadītājs Pauls Raudseps aģentūrai BNS pastāstīja, ka lēmums pārtraukt raidījuma "Skats no malas" demonstrēšanu ir pārspīlēts. Raudseps norādīja, ka pēdējo gadu laikā šis nav vienīgais gadījums, kad LTV ēterā izskan nepiemērota leksika.

Ētikas komisijas vadītājs uzskata, ka LTV vērojama tendence, ka to atstāj aizvien vairāk spējīgu žurnālistu.

"Te ir jautājums, vai medijam ir interese veidot kvalitatīvu saturu. Aizvien vairāk spējīgu žurnālistu atstāj LTV, un tas nevar neietekmēt medija saturu," uzsvēra Raudseps.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

madamLiepkoks

bet Streipa teiktais jau tobrīd nebija kā lamuvārds, bet gan kā noteiktas uzvedības, rīcības apzīmējums. Darīt drīkst, bet vārdā skaļi nosaukt nedrīkst? Kā gan var ienākt prātā doma, ka tā ir ziņa???? jāsmejas! HA HA

pirms 9 gadiem, 2011.09.23 15:32

Latvijas ziņas